Spelkalendern
Gävle
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

WH-el/Gävle Alltransport - STL Bronsdivisionen, Försök 2 i meeting 6 (Final Solvalla 25 september)
3-åriga och äldre 500.001 - 900.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030821 eller tidigare.
2640 m. Voltstart.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Showtimejackflower

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

13.9

5/2640 V 6 SM Equie AB & Hockman Susanna Hockman Susanna & Matts

2

10 Bear Hope

Björn Goop

Björn Goop

14.0

10/2640 V 7 Björnhoppet HB, Vimmerby Alebäcks Stuteri AB, Vinninga

3

1 Tale of Jacks

Kaj Widell

Mikael Cedergren

14.0

1/2640 H 6 Hellqvist Henry & Cedergren Mikael Cedergren Mikael, Alfta

4

8 Qvidja's First

Janne Korpi

Pekka Korpi

14.2

8/2640 H 6 Star-Racing Oy, m fl Star-Racing Oy & Herlin Ilkka

5

4 Don't be Weak

Petter Lundberg

Björn Röcklinger

14.2

4/2640 V 5 Easy KB, Uppsala Röcklinger Björn, Heby

6

9 Big Cactus Zet

Erik Adielsson

Åke Eriksson

14.3

9/2640 V 7 Eriksson Å & F:a Backes Häst & Service Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

7

6 Iceland Radio

Örjan Kihlström

Stefan Melander

14.3

6/2640 S 5 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

8

2 Qeen Roc

Magnus A Djuse

Joakim Elfving

14.6

2/2640 S 5 Qeen Roc HB, Strängnäs Högtorps Gård AB, Stjärnhov

O

12 Maverick Dream

Eva Lundahl

Göran Hedrén

14.7

12/2640 V 8 Hedrén Göran, m fl Nielsen Jens Aage, Danmark

O

7 Xanthis Coktail

Per Lennartsson

Krister Jakobsson

15.0

7/2640 V 7 Qliva AB, Älvsjö Flenmo Egendom AB, Mellösa

O

11 On the Dot

Sten S Carlsson

Sten S Carlsson

16.4

11/2640 V 14 Sten S Carlsson Åkeri i Mariefred AB Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

3 Gogobet Sisu(FI)

Mats E Djuse

Mika Haapakangas

ug

3/2640 H 5 Scuderia Achillea Sisyfos Breeders AB, Sigtuna