Spelkalendern
Gävle
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44
10
21:05

Banförhållande: Lätt bana

K500/U30
3-åriga och äldre 8.001 - 150.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 030902 med högst 500 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 60.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Noble Brodde

Jean-Claude Pace

Peter G Norman

15.4

6/2140 V 5 Neb - Teamet AB, m fl Brodda Stuteri AB, Skurup

2

11 Joey T.Cheri

Andreas Lövdal

Ulf Bertilsson

15.2

5/2160 V 6 Stall Nyköping Sunlight 2.0 Eriksson Christoffer & Ekdahl I-L

3

3 Lucid Dreaming

Linus Lönn
Elias Strandberg

Joakim Elfving

15.9

3/2140 V 4 HB Lucid, Krylbo Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

4

12 Nice Knight

Jenny A Björk

Tomas Pettersson

15.3

6/2160 V 4 Stall Stora Hälla Karlsson Anders & Westholm Jörgen

5

10 Geronimo Am

William Ekberg

Jörgen Westholm

15.3

4/2160 V 5 Stall ROHERO KB, Oxie Am Bloodstock AB, Stockholm

6

2 Cobra One

Felicia Jansson

Anette S Jansson

16.1

2/2140 S 4 Jansson Anette S & Amrén Stig Amrén Stig, Flen

7

7 Cutie Käbb

Oskar Florhed

Håkan Falk

15.4

1/2160 S 5 Käbb HB i Lindesberg & Sidoroff Lars Falk Håkan, Gusselby

8

8 B.W.T.Falcon(FI)

Mats Havulehto

Katja Melkko

15.5

2/2160 H 4 Sohlberg Mika, Finland Hagalund Trotters Oy, Finland

O

9 Perfect Illusion

Ludwig Wickman

Veronica Eriksson

17.9g

3/2160 V 4 Eriksson Veronica, Avesta Eriksson Veronica, Avesta

O

5 Whinston Majo

Lukas L Svedlund

Karina Pettersson

18.6

5/2140 V 8 Pettersson Karina & Åström Joel MKJ Invest AB, Falköping

O

4 Cheval Mon Ami

Marcus Lilius

Oskar J Andersson

18.9g

4/2140 V 4 Easy KB, Uppsala Möttönen Åsa, Finland

O

15 Saucepan Thobo

Oliver Lindbög Nielsen

Henrik Larsson

18.7

9/2160 V 5 Easy KB, Uppsala Stallfrid a Hof HB, Årsta

O

13 Miss Brilliance

David Grundmann

Rikard Lindh

19.4

7/2160 S 6 AJS Väghyvel & Marktjänst AB, Axmar ILBOÄNGS Mark o Trav HB, Sala

d

14 Cabarette

Joseph Taavela Ruocco

Monica Janisels

14g

8/2160 S 5 Janisels Monica & Björkman Lars Janisels Monica, Norrtälje

Struken

1 Lovergirl Gem

Felicia Molin

Erik Lindegren - 1/2140 S 5 Nyman Märit, Östhammar Nyman Märit, Östhammar