Spelkalendern
Gävle
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 215.001 - 700.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031014 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Rudisha

Jessika Sidbäck

Elisabeth Lundholm

14.0a

7/2140 V 6 Never Ending Holiday AB, Nordingrå WHAP Trotting AB, Sandviken

2

10 Ricke

Markus Hamberg

Markus Hamberg

14.1a

10/2140 V 8 MH Trotech AB, Närcon AB & Norlén M Närcon AB, m fl

3

6 Turenne

Oskar J Andersson

Fredrik Tengstad

14.3a

6/2140 V 6 Turenne HB, Stockholm Gubb-Dan HB, Dala-Husby

4

5 Athos Dei Greppi

Felicia Molin

Felicia Molin

14.5a

5/2140 H 5 Ekerum Trav HB, Bro Az. Agr. I Greppi, Italien

5

13 I'll Fixit

Tomas Pettersson

Krister Jakobsson

14.5a

13/2140 V 8 Hellström Jonas, m fl Arvidsson Stefan, Bollnäs

6

11 Hombre D.

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

14.7ag

11/2140 V 4 Easy KB, Uppsala Dalarna Stall & Avel AB, Rättvik

7

3 Sister of Mercy

David Nylander

David Nylander

14.8a

3/2140 S 8 Nilsson Ann-Sofie & Lervik Erik Vertex Trading AB, Sandared

8

8 Dominator D.T.

Dwight Pieters

Rikard Lindh

14.8a

8/2140 V 9 Lindh Rikard, Heby Stall Folgårds Dream Team AB, Svedala

O

1 Raja Knight

Rikard N Skoglund

Henrik Larsson

15.0a

1/2140 V 4 Salong Enna I Vallent. AB&Also Japp AB Jaganjac Sanel & Kavaltzi Jaganjac I

O

9 Pine Muscle

Lina Pergenius

Linn Hellström

15.1a

9/2140 V 6 Hellström Ulf, T & L,Ollas-Hellström B Jakobsen Thor Arvid, Norge

O

4 Zola Wind

Joseph Taavela Ruocco

Thomas Fliesberg

15.3a

4/2140 V 7 Fliesberg Thomas, Storvreta Fliesberg Thomas, Storvreta

O

2 Classic Joy

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

15.5a

2/2140 S 9 Sundqvist Anneli, Ludvika Karlsson Björn, Moliden

O

12 Melizza

Robert Wilhelmsson

Ulla Fredlund

15.6a

12/2140 S 7 Fredlund Kjell, Tierp Blom Göran, Östervåla