Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 85.001 - 300.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031021 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Foppa Sisu

Henrik Svensson

Henrik Svensson

15.5a

9/2140 V 6 Henrik Svensson Travstall AB, m fl Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

2

1 Heavy Duty

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

15.5a

1/2140 S 5 Spelling Philip, Granbergsdal Nilsson Lars I & Löfvander Eva

3

10 Hitman Hearns

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson

15.8a

10/2140 V 8 Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert Eriksson Ulf, Sandviken

4

5 Annie Flame

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

15.8a

5/2140 S 5 Svedberg Markus B, Andersson Leif&Lena Andersson Leif & Lena

5

13 Winnie the Pooh

Hans Svedin

Hans Svedin

15.9a

13/2140 V 7 Stall Bergslyckan Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

12 Hersey's Kisses

Malin Friman

Nils-Georg Öhlin

16.3a

12/2140 V 7 Olsson Sonny & Kerstin Eq Finans Täby AB

7

3 Selcal

Håkan Wallberg

Håkan Wallberg

16.7a

3/2140 S 4 Wallberg Håkan, Hamrångefjärden Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

8

8 Sharp Intentions

Evelina Andriainen

Sören Andriainen

17.2a

8/2140 V 10 Andriainen S, E & Andriainen-Bohlin A Andriainen Sören, Gästrike-Hammarby

O

6 Catch The Game

Hans T Andersson

Hans T Andersson

20.0ag

6/2140 V 7 Stall Kalle Burang HB, Valbo Stewart Steve H & Gerbaulet Ernst

O

7 Ginger Lynn

Billy Svedlund

Ingela Nordgren

20.0a

7/2140 S 8 Nordgren Ingela & Pettersson Jan Kajsa Frick AB, Vikarbyn

O

4 Irrawaddy

Jimmy Dahlman

Fredrik Palm

20.1a

4/2140 V 7 Andersson Yvonne, Gävle Bergman Mats, Göteborg

d

11 Bastian Boom

Viktor Svanstedt

Kjell Svanstedt

7ag

11/2140 V 5 Svanstedt Kjell, Matfors Lövgren Martin, Örkelljunga

d

2 Light on Me

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

10ag

2/2140 H 3 Stall Ica Hedesunda - Easy Stall andelshästen CV KB, Tösse