Spelkalendern
Gävle
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp - Fördel ston
3-åriga svenska och norska kallblodiga högst 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031230 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 60.001 kr
Pris: 50.000-25.000-17.500-12.500-8.000-5.500-5.500-5.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Stormyrans Erkki

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

31.3g

1/2160 H 3 Veterinär S Einarsson AB, Söderhamn Einarsson Sigurjòn, Söderhamn

2

4 Rappterna(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

32.6

4/2140 S 3 Stall Langt til mål Norsk Uppfödare

3

11 Trönö Blixten

Mathias Andersson

Tage Bergman

31.6

1/2180 V 3 F:a Trönö Hästuppfödning&Persson A Bergman Tage, Trönödal

4

1 Guli Smilla

Kajsa Frick

Kajsa Frick

33.4

1/2140 S 3 Kajsa Frick AB, Vikarbyn Andersson F & HB Anderssons Hästar

5

12 Harvs Erik

Rikard N Skoglund

Ingemar Söderberg

31.7

2/2180 V 3 Söderberg Kjell & Yngve Söderberg Kjell & Yngve

6

5 Moalva C.G.

Bengt-Åke Eriksson

Bengt-Åke Eriksson

33.5

5/2140 S 3 Eriksson Bengt-Åke, Ytterhogdal Johansson Marie, Möklinta

7

3 Min Lilla Benitah

Malin Strinnlund

Malin Strinnlund

33.5

3/2140 S 3 Söderström Linda, Kramfors Väskinge Stallet Alltjänst HB, Sala

8

8 Pyrotek

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

34.0g

2/2160 H 3 Stall Slugas Torstemo Bo, Hackås

O

9 Järvsö Henrik

Ulf Ohlsson

Markus Pihlström

34.1g

3/2160 H 3 Easy KB, Uppsala Persson Jan-Olov, Hudiksvall

d

10 Alfina

Lars-Erik Karlsson

Lars-Erik Karlsson

kub0g

4/2160 S 3 Karlsson Lars-Erik, Järvsö Karlsson Lars-Erik, Järvsö

d

2 Hera W.J.

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

11g

2/2140 S 3 Johansson M & P,Wilhelmsson Robert Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert

Struken

6 Friggtora

Tomas Pettersson

Nicklas Blom - 6/2140 S 3 Blom Nicklas, Tierp Martinsen Tor-Erik, Norge