Spelkalendern
Gävle
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Stolopp
3-åriga och äldre ston högst 35.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060411 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 14.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-3.000-3.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 79.000 kr.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

4 Pennyroyal Tea

Mats E Djuse

Jörgen Westholm

17.7

4/2140S3 Byberg Daniel, Täby Byberg Daniel, Täby

2

9 Tracy Tribut

Rikard N Skoglund

Rikard N Skoglund

16.9

3/2160S5 Östersunds Värme & Kylteknik AB Bergström Patrik, Brunflo

3

1 Bubble Lane

Erik Lindegren

Erik Lindegren

17.9

1/2140S5 Easy KB, Uppsala Prestera International AB, Limhamn

4

6 Cointreau Pellini

Maxime Marais

Anna Hagman

17.9

6/2140S4 Hagman Anna & Marais Maxime Compact Concept AB, Bromma

5

5 Reginna Tooma

Troels Andersen

Henrik Larsson

18.1

5/2140S3 Stall Oxalis Oxalis AB, Bromma

6

12 Deux Pernod

Jimmy Dahlman

Jimmy Dahlman

17.5

6/2160S4 Quality Commerce Nordic AB, Örbyhus Varsakujan Kavio & Kinner Oy, Finland

7

15 Kokoon

Johan Wiman

Johan Wiman

17.8

9/2160S4 Mingir AB & Ehrström Susanna Am Bloodstock AB, Stockholm

8

13 Arabella

Olle Alsén

Caroline Jöhncke

18.5g

7/2160S4 Jöhncke Thomas, Bro Jöhncke Thomas, Bro

0

14 Intro Lascaux

Julia Smedman

Pirjetta Laakso

19.7g

8/2160S6 Stall Lascaux (Laakso Pirjetta) Dalin Peter & Laakso Pirjetta

0

8 La Princesa

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

21.9g

2/2160S4 Rosåker AB, Valbo Rosåker AB, Valbo

0

7 Princess d'Charme

Lucas H Vikström

Jeanette Widén Ehrenberg

22.1

1/2160S5 Stall Ping Pong HB, Stråtjära Stall Ping Pong HB, Stråtjära

0

11 Fixer Upper

Marcus Lilius

Jenny Eriksson

23.4g

5/2160S5 Eriksson Jenny, Sandviken Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

d

3 Persos Nova

Fredrik Palm

Fredrik Palm

13g

3/2140S4 Persos Trotting AB, Avesta Perers Erik & Inga-Lill

d

2 Mulan

Mika Forss

Jennifer Persson

ug

2/2140S4 Fairlane Trotting HB, Vimmerby Sammut Geatano, Malta

Struken

10 Principessa Doc

Tomas Pettersson

Tommy Eriksson - 4/2160S5 Limell Roine, Sundbyberg Hultberg Dan, Hallsberg

Välj spelbolag