Spelkalendern
Hagmyren
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

J A Lundins Minneslopp - DubbelCupen, Försök 7 i Meeting - Fördel Ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 225.001 - 800.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker.
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Spikfaks(NO)

Björn Steinseth

Björn Steinseth

23.1

5/1660 V 7 Rolstad Sandbäk Tora G., Norge Rolstad Ingrid Gjersöyen, Norge

2

9 Bol Brage

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

23.3

4/1660 H 7 Stall Alla Känner Malla Sperstad Jan, Norge

3

4 Jo Sefin

Kaj Widell

Krister Wiklund

24.5g

4/1640 S 8 Jaktlund-Wiklund Maud, Matfors Jaktlund-Wiklund Maud, Matfors

4

13 Hvalstad Odin(NO)

Rikard N Skoglund

Öystein Tjomsland

23.6g

8/1660 V 9 Team JoB Racing AB, Västra Frölunda Laupsa Torstein, Norge

5

5 Lysjö Mocca

Oskar J Andersson

Kristina Larsson

24.6

5/1640 S 11 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros

6

7 Spik Loke

Kenth Åkerlund

Öystein Tjomsland

23.6

2/1660 V 7 KUB HB, Gällö Bäckman Kenth & Bergvall Bäckman U

7

14 Guli Glöd

Marcus Lilius
Per Linderoth

Erik Svensson

23.6

9/1660 V 13 Erik Svensson Travtränings AB Andersson F & HB Anderssons Hästar

O

2 Hönn Blesa

Ulf Backhouse

Ulf Backhouse

24.8

2/1640 S 10 Backhouse Ulf & Eriksson Jan Strande Lars, Norge

O

1 Kiro Bia Balderina(NO)

Daniel Wäjersten

Björn Steinseth

24.8

1/1640 S 9 Stall Ki-Ro, Norge Norsk Uppfödare

O

12 Björs Viking

Ulf Ohlsson

Annelie Lagergren

23.9

7/1660 V 11 Persson Per-Gunnar, Järvsö Lagergren Annelie, Järvsö

O

11 Kaksen N.O.

Jimmy Jonsson

Alf Jonsson

23.9

6/1660 V 11 Böhn Reidun, Årjäng Böhn Reidun, Årjäng

O

6 B.B.Petter N.(NO)

Örjan Kihlström

Lars Johnsen

24.0

1/1660 H 10 Selmer Kolbjörn O. & Karl J., Norge Sommervold Jan Magne & Rigstad Eva

O

8 Hägern T.H.

Wiktor Kylin-Blom

Jan-Olov Persson

27.0g

3/1660 H 7 Norberg Torsten & Eriksson Helen Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

3 Silver Stjärna

Rebecca Dahlén

Simon Wall

29.6g

3/1640 S 10 Wall Simon, Arbrå Haglund Myrberg Eva, Färila