Spelkalendern
Hagmyren
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Svensk Travsports Kallblodsserie - Fördel ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker. 20 m vid vunna 135.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Grude Tilla

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

28.4

7/2160 S 5 Lustberget AB, Borlänge Hove Martin, Norge

2

15 Eldson

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

27.9

6/2180 H 4 Easy KB, Uppsala Johansen Oddbjörn, Norge

3

6 Reime Blesa

Anders Högberg

Anders Högberg

28.8

5/2160 S 6 Högberg Anders, Luxemburg Reime Bakkevold Ove, Norge

4

1 Pårs Philippa

Pernilla Vidner

Pernilla Vidner

29.8

1/2140 S 7 Vidner Pernilla & Björn Granum Svein Knut, Norge

5

10 Juni Jo

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

28.4

1/2180 V 4 Hälsinge Trav AB (Persson Jan-Olov) Reiser Kikki & Joakim, Olsson&Jonasson

6

11 Åsrud Teddy(NO)

Torsten Blomqvist

Torsten Blomqvist

28.5

2/2180 H 5 Ulleriks HB, Uppsala Johansen Tor Örjan, Norge

7

2 Sikvelands Stjerna

Wiktor Kylin-Blom

Jan-Olov Åberg

29.4

1/2160 S 8 Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

8

3 Inga Ålj

Ulf Ohlsson

Annelie Lagergren

29.8

2/2160 S 8 Sjödin Ewa & Örjan Sjödin Ewa, Näsåker

O

14 Spang Jerkeld

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

29.1g

5/2180 V 12 Stig Röste Travträning AB, Hudiksvall Övergaard Toralf, Norge

O

13 Faks Kungen

Stefan Erlandsson

Ulf Johansson

29.6g

4/2180 V 7 Löding Jässica & Johansson Ulf Fjällström Thomas & Ann-Mari

O

12 Rönningseld

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

30.9

3/2180 V 6 Sune Olsson Åkeri AB, Järvsö Hansson Kjell, Stöde

O

7 Kunstu Flicka

Jan Ove Olsen

Lars-Åke Berggren

32.3g

6/2160 S 12 Berggren Lars-Åke, Enånger Årman Jeanet, Kvänum

d

4 Mykle Odin

Micael Melander

Peter Kristmansson

.g

3/2160 V 7 Kristmansson Peter, Kovland Mykleburst Even, Norge

d

5 Backmo Svea

Susanne H Osterling

Sven Åke Lundh

.g

4/2160 S 12 Lundh Sven Åke, Näsviken Lundh Sven Åke, Näsviken

Struken

9 Pyssel

Tomas Pettersson

Niclas Torstemo

.

8/2160 V 4 Torstemo Bo, Hackås Torstemo Bo, Hackås