Spelkalendern
Hagmyren
Första start 11:10
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:14
6
13:02
7
13:22
8
13:40
9
13:57

Breddlopp - P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 175.001 - 330.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Star's Fighter

Marcus Lilius

Rikard Lindh

15.6a

12/2140 V 6 Nyberg Mattias, Ransäter Hägg Jan, Frövi

2

10 Ten C.C.Face

Hans Bergh

Malin Plantin Sjöblom

15.8a

10/2140 V 5 Stall Debellator Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

3

3 Texas Killer Zenz

Mathias Andersson

Mathias Andersson

16.4a

3/2140 V 8 Zenz AB, Bjuråker Zenz AB, Bjuråker

4

8 Caribbean Blue Ås

Victor Karlsson

Henrik Eriksson

16.4a

8/2140 S 5 Stall Nordställningar HB, Edsele Midland Acres Inc., U S A

5

2 Basil Mearas

Jessika Sidbäck

Susan Wiklund

16.4a

2/2140 V 9 Wiklund Susan & Claes Snogarps Gård AB, Ystad

6

5 Roxy L.B.

Sofia Frilén

Lena Andersson

16.7a

5/2140 V 8 Andersson Lena, Sundsvall Norberg Leif, Färila

7

1 Mill Zeb

Emil Eriksson

Kjell Persson

16.9a

1/2140 H 6 Persson Kjell, Hudiksvall Swärd Nils, Fagersanna

8

4 Ikon Håleryd

Jill Ivarsson

Ann-Chatrine Svensson

16.9a

4/2140 V 8 Svensson A-C & J, Vikberg F Håleryd AB, Örkelljunga

O

14 Earp Boko

Michelle Larsson

Lina Ekstedt

18.9a

14/2140 V 9 Ekstedt Lina, Hudiksvall Annemanna AB, Ekerö

O

13 Prince Hills

Hanna Forslin

Nils-Erik Svedin

22.0ag

13/2140 V 10 Svedin Nils-Erik, Njurunda Svedin Nils-Erik, Njurunda

d

7 Turboy

Martina Gilljam

Rolf Gilljam

.ag

7/2140 V 8 Gilljam Rolf, Enånger Frisell Bengt, Vänersnäs

d

9 T.Wall's Inferno

Jimmy H Andersson

Lars Nylander

.ag

9/2140 V 5 Nyek HB & Johansson Ivar Svanberg Anders & Östh Svanberg E

d

6 Tom C.Coger

Felicia Molin

Hans Jonsson

.ag

6/2140 V 6 Malmström Anders, Gävle Vamero AB, Askim

Struken

11 Thrilling

Ludwig Wickman

Lennart Carlsén

.a

11/2140 S 8 Firma Carlsén Trotters, Sundsvall Menhammar Stuteri AB, Ekerö