Spelkalendern
Hagmyren
Första start 11:00
LOPP
1
11:00
2
11:22
3
11:44
4
12:06
5
12:30
6
12:52
6
12:52
7
13:12
8
13:32
9
13:51

Glada Hudiks Ungdomsserie 2 - K150/U30 - P21-lopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 80.001 - 350.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 030411 med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 205.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Önnes Grimner

Linus Lönn

Niclas Leanders

28.0

11/2160 V 7 Olsson Elisabeth & Leanders N, Söder M Ungman Marie, Alfta

2

11 Lundås Emil

Olle Wäjersten

Jeanette Andersson

28.0

8/2160 V 10 Åsman Paul & Andersson Jeanette Åslund Britt-Inger, Sundsbruk

3

9 Lapp Love

Amanda Hedlund

Clas-Göran Strid

28.1

6/2160 V 11 C G Strid Trav KB, Alnö Arnells Rune, Alfta

4

4 Harnsta Spiken

Billy Svedlund

Mats Jonsson

28.6

1/2160 V 10 Jonsson Mats, Indal Stenman Erik & Birgitta

5

13 Slettvoll Elli

Clara Jonasson

Anders Jonols

28.7

10/2160 S 11 Jonols Anders, Viksjöfors Bredholt Kjell, Norge

6

15 Obelix Rex

Michelle Larsson

Anneli Öberg

29.1

12/2160 V 8 Öberg Anders G & Helen, Widenblad J Karlsson Kent, Skärplinge

7

2 Rutbo Balderina

Malin Lindkvist

Anders K Karlsson

30.0

2/2140 S 13 Karlsson Anders, Lindqvist J, M & E Karlsson Anders K, Säter

8

1 Polar Scott

Tamara Skutnabb

Lars Hallberg

30.3

1/2140 V 9 Hallberg Lars, m fl Hallberg Lars, m fl

O

3 Eldtoring

Victor Karlsson

Jenny Edman

30.4g

3/2140 V 9 Edman Jenny & M, Söderström A Edman Jenny, Timrå

O

5 K.A.Pital

Ida Olsson

Anita Gottås Löjdahl

29.8

2/2160 V 10 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås Löjdahl Anita, Brunflo

O

12 Hara Baktus

Zeb Jonasson

Per Englund

30.5

9/2160 V 11 Englund Per & Kerstin Englund Per & Kerstin

O

7 Odinprinsen

Vincent Eliasson

Kamilla Norberg

31.0

4/2160 V 7 Right Into The Tile HB, Sundsvall Dåbu Knut Erik, Norge

O

8 Klocksve Skott

Elin Wickman

Britt-Marie Häggkvist

31.4

5/2160 V 8 Häggkvist Britt-Marie & Sandgren Kurt Josefsson Erika, Näsviken

d

10 Hallsta Bamse

Viktor Jonsson

Mats Jonsson

10g

7/2160 V 12 Jonsson Mats, Indal Jonsson Mats, Indal

d

6 Kolar Vicken

Hanna Forslin

Håkan Bohjort

15g

3/2160 V 9 Bohjort Håkan, Hudiksvall Jonsson Olle, Hudiksvall