Spelkalendern
Hagmyren
Första start 11:00
LOPP
1
11:00
2
11:22
3
11:44
4
12:06
5
12:30
6
12:52
6
12:52
7
13:12
8
13:32
9
13:51

Breddlopp - P21-lopp
3-åriga och äldre 175.001 - 1.300.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030411 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 525.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Greve E.

Olle Wäjersten

Matilda Persson k-0-8-0-6 1/2140 1:18.1l 515.000 Svensk V 13 Makhtoub Jet Alfa Winner Persson Matilda, Mats & Johan Ess Lennart, Karlstad

2

Staro Jackson

Michelle Larsson

Ambjörn Lundberg 6-0-d-7-  2/2140 1:16.2l 312.900 Svensk V 9 Make it Happen Emma Gee San Lundberg A, Jansson, Larsson & Hovrin Nilsson Staffan B, Ramkvilla

3

Bobo

Jan Ove Olsen

Åsa Bäck 0-0-0-d-  3/2140 1:20.2l 279.500 Svensk V 10 Orlando Vici Xebec Hornline Stall Vi Tre Carabott Ivan, Malta

4

Aperfectdream

Hanna Forslin

Hanna Forslin 0-4-3-6-0 4/2140 1:14.0l 499.000 Svensk V 7 Yankee Glide Lilia Axe Forslin Hanna, Rengman A & Ålund N Christensen Benny & Langeteig Tonje

5

Lotus Gil

Erik Lindegren

Erik Lindegren 5-0-0-0-5 5/2140 1:15.3l 459.980 Svensk V 9 S.J.'s Photo Daisy Gil Easy KB, Uppsala Rungs Transporter HB, Karlstad

6

Banzai Merci

Malin Friman

Rauno Pöllänen 4-5-0-5-0 6/2140 1:16.4l 350.100 Svensk V 8 Lucky Chucky Valencia Ås Pöllänen Stable AB, m fl Larsen Mickey & Lund-Larsen Heidi

7

Bloody Valentine

Åsa Engblom

Leif Fast 0-0-2-6-  7/2140 1:16.7l 340.450 Svensk S 10 Dream Vacation Excellent Fast Lars, Enånger Black Type Breeders KB, Märsta

8

Sundbo Tibast

Bo Landgren

Jan-Olov Åberg 6-0-0-d-4 1/2160 1:15.3l 682.150 Svensk V 11 Enjoy Lavec Updike Broline Persson Erik, Edsbyn Sundbo El AB, Söderhamn

9

Toutre

Ove Berglin

Lennart Frölander 6-5-5-5-  2/2160 1:13.2l 960.756 Svensk V 9 Self Possessed Ninamar Team Toutre Allev. Folli Srl, Italien

10

Highway Patrolman

Clara Jonasson

Daniel Selin 5-7-0-0-4 3/2160 1:16.0l 780.292 Svensk V 9 Enjoy Lavec Karma Zet Nebraska Stable Mattsson Sofia, Nusnäs

11

Lugnets Sardonyx

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson 3-0-d-4-d 4/2160 1:15.2l 552.650 Svensk V 9 Zola Boko Supra Håleryd Team Easy Place HB, Söderhamn Goop Olle & Annika

12

Greenstar

Nelly Melander

Nelly Melander 0-0-6-6-0 5/2160 1:16.1l 1.025.975 Svensk V 13 Fill V Signetillisch Melander Nelly, Matfors Eliasson Sten, Pålsboda

13

Uncertain When

Ricky Eklund

Pernilla Nordlund 4-5-0-0-5 6/2160 *1:16.5l 603.900 Svensk V 8 Jaded Not Yet Nordlund Pernilla, Moliden Menhammar Stuteri AB, Ekerö