Spelkalendern
Hagmyren
Första start 14:00
LOPP
1
14:00
1
14:00
1
14:00
1
14:00
2
14:22
2
14:22
2
14:22
3
14:45
4
15:08
5
15:30
6
15:52
7
16:14
8
16:35

Juniorchans - Glada Hudiks Ungdomsserie 3 - K150/U30
3-åriga och äldre högst 240.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 150 sulkylopp under 2020.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 85.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(2.000)-(2.000) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Light on Me

Mattias Hansson

Oskar Kylin Blom 0-2-4-4-4 1/1640 1:16.8m 82.800 Svensk H 3 Yarrah Boko Linda Lovely Stall Ica Hedesunda - Easy Stall andelshästen CV KB, Tösse

2

Simb Zacky

Zeb Jonasson

Amanda Löfqwist 7-5-2-0-  2/1640 1:17.3m 78.800 Svensk V 3 Ken Warkentin Simb Zamarra Stall Jonsson Trav Och Transport HB Lindh Ulrik & Ylva

3

Khotol

Oskar Florhed

Jonas Olsson d-4-0-0-8 3/1640 1:19.2m 77.200 Amerikansk S 6 Marion Mad Money Morskie Oko Olsson Jonas, Näsviken Smultron Taxi AB, Sollefteå

4

Bazinga Cheri

David Grundmann

Dennis Palmqvist 6-0-1-1-6 1/1660 1:15.3m 202.300 Svensk S 6 Joke Face Nugget's Face Billerstena Consulting AB, Fjärdhundra Eriksson Christoffer &Dimming Ekdahl K

5

Vemyras Vilma

Jenny Djupenström

Ola Djupenström 0-7-4-7-0 2/1660 1:17.0l 198.150 Svensk S 9 Tap In Looping Riverside Stall Vemyra HB, Lugnvik Stall Vemyra HB, Lugnvik

6

Dream Weaver

Jill Ivarsson

Jill Ivarsson d-6-5-d-3 3/1660 1:16.5l 214.900 Svensk V 6 Scarlet Knight Sarasota Dream TomBox AB, Nyland Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

7

Madonna Morique

Tamara Skutnabb

Amanda Löfqwist 5-6-0-0-0 4/1660 1:17.2l 205.500 Svensk S 5 Quite Easy U.S. Happy Morique Stall Jonsson Trav Och Transport HB Sköld Ingvar, Landvetter

8

Carbure

Johanna Stark

Jan-Olov Åberg 3-8-7-0-  5/1660 1:16.9l 180.800 Svensk V 9 Sam Bourbon Olvera Jet Åberg Jan-Olov, Bollnäs Derieux Louis, Frankrike

9

Selcal

Wilma Wallberg

Håkan Wallberg 4-5-0-5-  6/1660 *1:16.2m 171.700 Svensk S 4 Scarlet Knight Dominique Bi Wallberg Håkan, Hamrångefjärden Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

10

Empty the Tanks

Viktor Svanstedt

Svante Båth 0-0-1-3-5 7/1660 1:17.3m 208.500 Svensk V 5 Pastor Stephen Flair Ås Biteline AB, Melin F &Jason Montage AB Hermansson Per & Ola

11

Jack Dalton Zenz

Sofia Adolfsson

Mathias Andersson 0-1-0-5-7 8/1660 1:16.5l 199.300 Amerikansk V 7 Brioni M.T.Augusta Zenz AB, Bjuråker Andersson Mathias, Hudiksvall