Spelkalendern
Hagmyren
Första start 14:00
LOPP
1
14:00
2
14:22
3
14:45
4
15:08
5
15:30
6
15:52
7
16:14
8
16:35

Wången Cup - Juniorchans - Glada Hudiks Ungdomsserie 5
3-7-åriga svenska ston 12.001 - 175.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 950101 till 051231.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 65.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Stens Remind

Felicia Molin

Jan Schön

15.0

6/2160 S 4 Travtränare Jan Schön AB & Jojap HB Stens Trot AB, Nacka Strand

2

5 Devs Dandelion

Magnus A Djuse

Mattias Djuse

16.3g

5/2140 S 4 Stall Fågelsjö HB, Växjö Bergenstam-Hansson M, Hansson J & F

3

8 Todays Estelle

Ludwig Wickman

Anders Wallin

15.6

3/2160 S 7 Olsson Alvar, Torpshammar Th. Bergbom Konsult AB, Örnsköldsvik

4

4 Madame Mim

Tamara Skutnabb

Robert Skoglund

16.7g

4/2140 S 4 Nita Norrländsk Industriteknik AB,m fl Stall Torpet HB, Bredbyn

5

6 Noras Princess

Jill Ivarsson

Eva-Jeanette Liljeberg

16.0

1/2160 S 5 Liljeberg Eva-Jeanette, Bollnäs AB YBENA, Aneby

6

9 Gala Shadow

Ida Olsson

Markus Pihlström

16.2

4/2160 S 5 J A Skogström AB, Härnösand KÅK Förvaltning AB, Trollhättan

7

1 Lovely Nova

Johan Lindqvist
Lucas H Vikström

Hans Jonsson

17.5

1/2140 S 6 Arvendal Anneli, Gävle Arvendal Anneli, Gävle

O

13 Kim Kardashian

Josefine Frank

Tina Karlsson

16.9

8/2160 S 5 Karlsson Tina & Eriksson Birgitta Eriksson Birgitta & Karlsson Tina

O

12 Turn to Win

Lina M Björk
Clara Jonasson

Veronica Sundberg

16.9

7/2160 S 7 Dalecarlia Stables Berggren Leif, Lidköping

O

14 Esther Easter

Emil Forsberg

Jenny Wästerhed

17.0

9/2160 S 7 Wästerhed Jenny, Bjuråker Wästerhed Jenny, Bjuråker

O

10 G.K.New Chance

Johanna Bergström

Ylva Bodin

20.9

5/2160 S 6 Bodin Mats, Lövstabruk Hillerlöv Björkman Gunilla, Västervik

O

3 Princess d'Amour

Linus Lönn

Zandra Vidén

u

3/2140 S 4 Stall Ping Pong HB, Stråtjära Stall Ping Pong HB, Stråtjära

O

2 Alice R.C.

Elin Wickman

Hans Jonsson

ug

2/2140 S 6 Borg Conny, Gävle Jc Trot AB (Carlfjord Johan)

d

7 Carioca

Mats E Djuse

Hanna Forslin

11g

2/2160 S 5 Easy KB, Uppsala Eriksson Ulla & Håkan