Spelkalendern
Hagmyren
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040510 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 120.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-3.000-3.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 M.G.Braxen

Micael Melander

Per-Arne Lindström

29.1

3/1640 H 5 Stall Lappello HB, Westling & Beijar Lövgren Linda & Erika

2

9 Faks Olle

Tomas Pettersson

Krister Wiklund

28.1

6/1660 V 5 Jaktlund-Wiklund Maud, Matfors Jaktlund Viklund Maud & Nordström M

3

15 Guli Em

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

28.1g

12/1660 H 5 Engblom Bert, Sundsvall Andersson F & HB Anderssons Hästar

4

1 B.W.Ojj

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

29.3

1/1640 S 4 B W Montage AB, Älvsjö Wallström Birger, Älvsjö

5

14 Essis Lille Lukas

Jan-Olov Åberg

Erik Persson

28.3

11/1660 V 11 Persson Erik, Edsbyn Nilsson Annika, Lekeryd

6

7 Hallsta Goudis

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

28.4g

4/1660 S 10 Jonsson Magnus O, Indal Jonsson Magnus O, Indal

7

10 Väskinge Inez

Nathalie Blom

Nathalie Blom

28.4

7/1660 S 7 Blom Bibbi, Rättvik Väskinge Stallet Alltjänst HB, Sala

8

5 Willmin

Oskar J Andersson

Anna Andersson

28.6

2/1660 V 9 Stall Stiernhööksgymn.travutbildning Hansson Carl-Anders, Vallsta

0

2 B.G.Ramona M.

Jonas Bergdahl

Jonas Bergdahl

29.9g

2/1640 S 5 Jmb Entreprenad Sverige AB, m fl Palmqvist Gunnel, Djurås

0

4 Styfs Vilda

Peter Eriksson

Stig Jarle Röste

29.5

1/1660 S 5 Järveryd-Styf Marta, Hudiksvall Järveryd-Styf Marta, Hudiksvall

0

6 Berglund Oda

Claes Eskilsson

Carina Myrlund

29.6g

3/1660 S 8 Myrlund Carina, Skattungbyn Dalbakk John Arne, Norge

0

8 Djärv Elden

Nils Elfving

Nils Elfving

29.6

5/1660 V 9 Elfving Lena & Nils Andersson Frida & Åke

0

12 Klack Ibra

Per Linderoth

Olov Brunlöf

31.9g

9/1660 V 8 Brunlöf May-Lis, Birberg M & J Olsson Jessica & Reiser Joakim

d

11 Solstjärna A.C.

Hanna Forslin

Britt-Marie Häggkvist

kubg

8/1660 S 6 Häggkvist Britt-Marie & Sandgren Kurt Rosengren Anders & Carina

Struken

13 Guli Birk

Leif Persson

Leif Persson - 10/1660 V 11 Persson Leif, Tommy & Calle Andersson F & HB Anderssons Hästar