Spelkalendern
Halmstad
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Spårtrappa
3-åriga och äldre 48.001 - 1.300.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Henrik Ibsen A.T.(RS)

Peter Zadel

Riccardo Bianchi

16.4a

12/2140 H 8 Visnjic Tomislav, Serbien Animal Trade Racing Team, Serbien

2

8 Ståhlebos King

Stefan Persson

Bengt Ståhlebo

16.4a

8/2140 V 6 Ståhlebo Bengt, Halmstad Ståhlebo Bengt, Halmstad

3

1 Conrads Explosiv

Thomas Uhrberg

Thomas Uhrberg

16.4a

1/2140 V 5 Stall Explosiv HB, Landskrona Conradsson Ove, Falköping

4

10 Cooling Break O.O.

Johan Untersteiner

Dick Robertsson

16.4a

10/2140 V 6 Team Robertsson AB,m fl (Robertsson D) Opander Claes & S, Ottosson P & L

5

7 Nobella Winner

Henriette Larsen

Bo Örberg

16.6a

7/2140 S 7 Örberg Bo & HB Natteovi Stall Scorpio HB, Vimmerby

6

11 Select Teemer

Markus Niklasson

Nicki Hagström

16.6a

11/2140 V 7 Hagström Nicki, Våxtorp Zerne Isabella, Vara

7

6 Rut K.

Svend Dyhrberg

Svend Dyhrberg

16.8ag

6/2140 S 6 Nilsson Lars-Göran & Ivarsson Inger Nilsson Lars-Göran, Hörby

O

4 Lill Zacke

Anders Zackrisson

Anders Zackrisson

17.0ag

4/2140 V 4 Tommy Zackrisson HB, Trekanten Tommy Zackrisson HB, Trekanten

O

3 Jessica Ås

Sören Boel

Glenn Carlsson

17.3a

3/2140 S 6 Stall Spångbron AB, Åled A C L Stuteri AB, Vislanda

d

5 Dali Pagadi

Victor Rosleff

Mikael C Nilsson

.ag

5/2140 V 5 Travteamet i Halmstad HB, m fl Jondahl Katerina, Danmark

d

2 Fiery Heart

Peter Ingves

Fredrik Persson

.ag

2/2140 H 4 Easy KB, Uppsala Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

Struken

9 Dempsey Cloc(DK)

Steen Juul

Steen Juul

.a

9/2140 H 5 Rengöringsservice Danmark A/S Jörgensen Kaj, Danmark