Spelkalendern
Halmstad
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 50.001 - 715.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 265.000 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 He is In

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

14.7

1/2140 V 4 Invexbo AB & Boris L Konsult AB Invexbo AB, Bredaryd

2

14 Il Duce Boko

Conrad Lugauer

Conrad Lugauer

14.2

3/2160 H 5 JimMit AB, m fl Boko Stables Holland BV, Nederländerna

3

3 Upper Face

Adrian Kolgjini

Adrian Kolgjini

15.0

3/2140 V 4 Stråheds Holding AB,m fl, (Kolgjini L) Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

4

4 Mr Tjabba Tjena

Thomas Uhrberg
Victor Rosleff

Roger Pettersson

15.0

4/2140 V 7 St Kungshult Häst HB(Petterson R),m fl Carnemar Liselotte, Tranås

5

11 Bugsy

Ken Ecce

Ken Ecce

15.1

11/2140 H 4 1887 Consulting A/S, Danmark Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

5 Erik K.

Henriette Larsen

Josefine Ivehag

15.1

5/2140 V 6 Ivehag Josefine, m fl Knutsson Trotting AB, Göteborg

7

6 Cooling Break O.O.

Kevin Oscarsson

Dick Robertsson

15.2

6/2140 V 6 Team Robertsson AB,m fl (Robertsson D) Opander Claes & S, Ottosson P & L

8

15 Made in Sweden

Marc Elias

Evelina Johansson

14.8

4/2160 S 7 Johansson Evelina, Älghult Johansson Ann-Sofie & Fransson Anders

O

10 Floalts Cicciolina

Bengt A Nilsson

Bengt A Nilsson

15.5

10/2140 S 6 Nilsson Bengt A & Hansson Ann-Louise Nilsson Bengt A & Hansson Ann-Louise

O

2 Amandarin R.D.

Svend Dyhrberg

Svend Dyhrberg

15.7

2/2140 S 5 Stall Chipata KB, Båstad Stall Chipata KB, Båstad

O

13 Pacific W.F.

Peter Untersteiner

Johan Untersteiner

15.1

2/2160 V 7 Stall Grabbarna grus WF Förvaltning AB, Boden

O

7 Flying Bolt

Mikael Pilenberg

Mikael Pilenberg

16.2

7/2140 V 8 Jemi Racing HB, Skurup Kuggen AB, m fl

d

9 Global Utopia

Stefan Persson

Christian Drottmar

.g

9/2140 V 6 Drottmar Christian, Ballingslöv Global Farm AB, Nacka Strand

d

12 Gomez

Peter Ingves

Robert Bergh

.g

1/2160 V 7 Asplar AB, Rinkaby Nilsson Hans, Nykvarn

Struken

8 Dropluggage Racing

André Eklundh

André Eklundh

.

8/2140 S 7 Grinderhall Racing AB, Halmstad Augustsson Mats, Halmstad