Spelkalendern
Halmstad
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

Delningsproposition
3-åriga och äldre 36.001 - 1.300.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Global Warrior

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

14.2a

6/2140 V 5 Stall Warrior - Easy Global Farm AB, Nacka Strand

2

11 Imagine Boko

Dwight Pieters

Robert Bergh

14.5a

11/2140 V 5 Stall Kapten Kidd Boko Stables Holland BV, Nederländerna

3

12 Alicia Bore

Peter Untersteiner

Ulf Borekull

14.5a

12/2140 S 7 Stall Borekulla Gård Borekull Ulf, Frillesås

4

7 Whataboutyou Zaz

Kevin Oscarsson

Mikael Pilenberg

14.7a

7/2140 S 5 Jemi Racing HB, Skurup Haydo Haido, Avesta

5

5 Notre Avenue

Preben Sövik

Lova Levin

14.9a

5/2140 S 7 Pallexperten i Malmö AB & Levin Lova Moureau Nils & Sörensen Preben

6

1 Volt di Ruggero

Christian Fiore

Wilhelm Paal

15.0a

1/2140 V 6 Wilhelm Paal AB, Eldsberga Colatruglio Donato, Italien

7

2 Fighting Gehör

Stefan Persson

Håkan K Persson

15.0a

2/2140 V 6 Lundqvist Bo & Marie Lundqvist Bo, Göteborg

O

3 Zuleika Font(NL)

Rick Ebbinge

Jeroen W.M. Engwerda

15.3ag

3/2140 S 5 Stal Schermer, Holland Allevamento Le Fontanette, Italien

O

8 Cash Valley(DK)

Jens Simoni

Jens Simoni

15.4a

8/2140 V 7 Stald Johannelyst, Danmark Fock Lena, Alingsås

O

9 Tyson Dimanche

Christian Cracchiolo

Magnus Dahlén

15.9ag

9/2140 V 7 Firma Stall Dimanche Svensson Ola & Lörincz Maria

O

10 Fidagu U.R.

Thomas Linder

Linda Tovek

16.2a

10/2140 V 7 Uph Education AB, Vessigebro Rydell Ronny, Södra Sandby

O

4 Pagano

Fredrik Persson

Fredrik Persson

.ag

4/2140 V 6 Sikroma Horse AB, Växjö Bendz Eril, Växjö