Spelkalendern
Halmstad
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 20.001 - 875.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030413 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Bordeaux S.

Victor Rosleff

Jerry Riordan

13.8a

8/2140 V 5 Global Glide AB,Silkstone HB&Johansson Global Glide AB, Skövde

2

11 Quite E.Wood

Stefan Persson

André Eklundh

14.0a

11/2140 V 7 Jamenspringdå AB, Oxie Elektro Team Konsult i Vellinge AB

3

10 Kantens Rose

Robert Bergh

Robert Bergh

14.1a

10/2140 S 6 Blom Tomas, m fl Blom Tomas, m fl

4

6 Ironman Pellini

Svend Dyhrberg

Svend Dyhrberg

14.1a

6/2140 V 8 Stall Chipata KB, Båstad Pellpac AB, Torekov

5

9 Worth a Lot

Christian Fiore

Fausto Luperini

14.4a

9/2140 S 7 Rydén Jeanette, m fl Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

3 Asajj T.Dream

Henriette Larsen

Ronny Palm

14.6a

3/2140 S 6 Palm Ronny, m fl Törncrantz Jerry, Eslöv

7

12 Despot Power

Kim Eriksson

Thomas Madsen

14.7a

12/2140 H 4 DM Café & Restaurant HB, Stockholm DM Café & Restaurant HB, Stockholm

O

2 Anna S.H.

Fredrik Persson

Fredrik Persson

15.0a

2/2140 S 6 Sikroma Horse AB, Växjö Bendz Eril, Växjö

O

4 Thunderpedia

Max Karlsson

Linda Fyhr

15.0a

4/2140 V 6 F:a Fyhrs Glas & Fogtjänst &Åqvist P-J Ross Stables Llc, USA

O

7 Fire Piston

Admir Zukanovic

Admir Zukanovic

15.1ag

7/2140 H 4 Denco HB, Kållered AB Svensk Reklamfinans, Halmstad

O

1 Zacapa Grim

Johan Untersteiner

Sofia Aronsson

15.2a

1/2140 V 6 Feuerkultur KB, Vara Grimani Elisabetta, Italien

Struken

5 Tadpole

Marc Elias

Håkan K Persson - 5/2140 V 9 HB Mats Falk, m fl Menhammar Stuteri AB, Ekerö