Spelkalendern
Halmstad
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Veidelands B-Tränarserie -7
3-åriga och äldre 20.000 - 490.000 kr i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 210814. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030920 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 65.001 kr, 40 m vid 180.001 kr
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Bandit Frontline

Ulf Ohlsson

Jan Gustavsson

15.0

4/2160 V 5 Gustavsson Jan & Strandberg Linda AB Oscar Björkman, Bollnäs

2

13 Digital Process

Sören Boel

Stanley Ekberg

14.5

5/2180 V 6 Ekberg Stanley, Markaryd Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

3

5 Osborn Trot

Johan Untersteiner

Ulf Bergström

15.2

3/2160 V 6 AB Travmelonen, m fl Karlsson Ove, Fjugesta

4

2 Broccoli Bell

Kevin Oscarsson

Lars Järpedal

16.1

2/2140 S 4 Lilleskogs Bygg & Förv AB, B.Wedin HB Lilleskogs Bygg & Förv AB, B.Wedin HB

5

3 She Did It

Jörgen Sjunnesson

Sven-Erik Andersson

15.4

1/2160 S 5 Andersson Kristoffer & Olofsson Conny Olofsson Lennart, Knislinge

6

1 Alfons

Olof Thorson

Magnus Knutsen

16.2

1/2140 V 4 Firma D & B Entreprenad, Kungsbacka D & B Entreprenad AB, Älvsjö

7

9 See You in Heaven

Stefan Landén

Bengt-Olle Möller

14.8

1/2180 S 6 Hultets Förvaltning KB, Sölvesborg Möller Bengt-Olle, Jennie & Emma

O

12 Padron Kloster

Wilma Karlsson

Göran Kristiansson

14.9

4/2180 V 8 Kristiansson Göran & Johansson Sture Johansson Sture, Åskloster

O

10 Gravity Pace

Stefan Persson

Christian Drottmar

15.0

2/2180 V 5 Drottmar Christian, Ballingslöv Pace Trotting AB, Halmstad

O

15 El Gaitero Sisu

Gustav Johansson

Ulrika Vikström

15.0

7/2180 H 7 Stall Vikström AB & Vikström Pelle Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

11 Keegan Trot

Hanna Lähdekorpi

Hanna Lähdekorpi

15.0g

3/2180 V 5 K M Hästfarm i Holm AB Karlsson Ove, Fjugesta

O

14 Evan Williams Sisu

Klas Olsson

Malin Andersson

15.5

6/2180 V 7 Andersson Malin, Västra Frölunda Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

7 Forest Man

Bo Larelius

Bo Larelius

16.6g

5/2160 V 8 Larelius Bo & Mattsson Jeanette Magnusson Hans G, Backaryd

O

8 Hello it's Me

Tyler Mifsud

Görel Engström

16.9

6/2160 S 5 Zirock AB & Engström Matilda Engström Görel & Lars

O

4 Superiore

Christoffer Eriksson

Emma Holmquist

ug

2/2160 V 5 Holmquist Emma,Ottosson D & Torsson A Ved & Trav i Gustafs AB