Banförhållande: Lätt bana
Färjestads Travskola
3-åriga och äldre 50.001 - 325.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 130.001 kr
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-(5.500)-(3.500) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 126.500 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mats E Djuse | Fredrik Wallin | 5-0-3-0-4 | 1/2140 | 1:14.9m | 123.900 | Svensk | S | 4 | Maharajah | Storm Surge | Sipilä Annamari, Finland | B Hugosson AB, Enköping | |
2 | Kim Eriksson | Kim Eriksson | 0-5-7-5-7 | 2/2140 | 1:15.8m | 96.500 | Amerikansk | H | 4 | Oasis Bi | Vendi | Eriksson Kim & Stall Malmqvist KB | Nilsson Victoria & Sandström Erica | |
3 | Jonas Moberg | Jonas Moberg | 1-5-0-0- | 3/2140 | 1:15.6m | 114.500 | Svensk | V | 5 | Raja Mirchi | Candier | Fish & Chip Racing HB, Malung | Stall Creation AB, Årjäng | |
4 | Roy Atle Ruud Nilsen | Kristin Henriksson | 0-4-5-k-0 | 4/2140 | 1:17.5l | 106.700 | Svensk | V | 7 | Maharajah | Julianos Girl | Henriksson Karin & K, Ruud Nilsen R A | Pihlström Nils, Timrå | |
5 | Stefan Persson | Morgan Wilhelmsson | 5-1-1-1- | 5/2140 | - | 115.900 | Svensk | V | 4 | Timoko | Allinone Pepper | Vilhelmsson Morgan, m fl | Brauti Tina Dale, Norge | |
6 | Björn Goop | Björn Goop | 6-1-0-4- | 6/2140 | 1:16.8l | 92.500 | Svensk | V | 5 | Muscle Hill | Electra Sund | Peter Bronsman AB, Fjärås | Vestmarka AB, Vinninga | |
7 | Oscar Ginman | Elisabeth Almheden | 3-0-d-5-4 | 7/2140 | 1:16.3l | 126.800 | Svensk | V | 4 | Maharajah | Jolene Day | Almheden Elisabeth, Kalmar | Team Lindvall HB, Nybro | |
8 | Kent P Gustavsson | Bernt Eriksson | 0-0-7-8-0 | 8/2140 | 1:16.5m | 112.800 | Svensk | S | 6 | Infinitif | Omen Kemp | Eriksson Harriet & Bernt | Eriksson Harriet & Bernt | |
9 | Örjan Kihlström | Markus Hamberg | 8-d-8-4-0 | 9/2140 | 1:17.8m | 118.800 | Svensk | S | 5 | Love You | Rally Estelle | MH Trotech AB & Närcon AB | MH Trotech AB & Närcon AB | |
10 | Mika Forss | Magdalena Ulriks.-Siminski | 0-8-0-7- | 10/2140 | 1:16.3m | 116.500 | Svensk | S | 4 | Raja Mirchi | Malekeh | Quality Commerce Nordic AB, Örbyhus | Quality Commerce Nordic AB, Örbyhus | |
11 | Celinn Hillerström Persson | Linnea Åhl | 0-8-d-0- | 11/2140 | 1:19.2l | 113.600 | Svensk | S | 8 | Orlando Vici | Malin Sigel | Åhl Linnea, Åmål | Hillbom Örjan, Mariefred | |
12 | Kevin Oscarsson | Kevin Oscarsson | 2-0-0-4-3 | 1/2160 | 1:15.8m | 316.800 | Svensk | V | 6 | Chocolatier | Yankee Amour | Carlström Stig & Inger | Bros Stables, Nederländerna | |
13 | Ulf Ohlsson | Roger Anderberg | 3-0-5-2- | 2/2160 | 1:15.9l | 322.050 | Svensk | V | 6 | S.J.'s Caviar | Noblesse Kronos | Anderberg Roger & Kling Anderberg Gun | Am Bloodstock AB, Stockholm | |
14 | Carl Johan Jepson | Per Henriksen | 1-k-d-d-d | 3/2160 | *1:15.6m | 234.800 | Svensk | V | 6 | Ready Cash | Maximillan | Stall Karlsson HB, Årjäng | Stall Karlsson HB, Årjäng | |
15 | Magnus Jakobsson | Peter Erlandsson | 8-d-6-3-5 | 4/2160 | 1:16.3l | 300.300 | Svensk | V | 8 | Racer Bourbon | Marylight Vixi | Erlandsson Peter, Kil | Juel Nielsen Susanne, Danmark |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 1 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
Karlstad Golfklubb - Häxjakten - Kallblodsmonté
5-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 2.025.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Ryttare födda 060329 eller tidigare.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 725.001 kr, 40 m vid 1.425.001 kr
Pris: 75.000-37.500-21.500-15.000-11.000-7.500-5.000-4.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 187.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Agnes Larsson | Malin Larsson | 0-0-0-6-5 | 1/2140 | 1:27.3l | 526.400 | Svensk | V | 9 | Björs Frej | Edelstjärna | Larsson Malin, Mellerud | AB Johan Hansson& HälsTrav AB (Per JO) | |
2 | Saga Laursen | Robert Skoglund | 2-2-1-1-1 | 1/2160 | 1:26.8l | 1.179.800 | V | 8 | Sundbo Kravall | Vaerstina | Sundbo El AB, Bylund M & Frunck J | Sundbo El AB, Söderhamn | ||
3 | Martine Finsand | Johan Kringeland Eriksen | 1-2-1-0-3 | 2/2160 | *1:25.1m | 757.271 | V | 9 | Bork Odin | Trö Spika | Stall Ennius, Norge | Norsk Uppfödare | ||
4 | Julia Smedman | Jan Ove Olsen | 0-4-3-1- | 3/2160 | 1:24.8l | 980.378 | Svensk | H | 12 | Norheim Faksen | Gomnes Flört | Aannerud Geir, Norge | Gulbransen Björn, Norge | |
5 | Sofia Adolfsson | Anna Frössevi Ericsson | d-d-3-5- | 4/2160 | 1:26.0l | 802.634 | V | 9 | Klack Jo | Silver Lisa | Ersbo Gård AB & Frössevi Skogh Elin | Olsson Jessica & Reiser Joakim | ||
6 | Kristin H Höyland | Finn Holmen | 0-3-7-0-6 | 5/2160 | *1:24.2k | 1.089.218 | V | 14 | Moe Odin | Alm Pila | Stall Rakkerungerne, Norge | Skiaker Ola, Norge | ||
7 | Anita Valstad Hagmann | Anita Valstad Hagmann | 1-0-5-0-0 | 6/2160 | *1:21.4k | 1.280.670 | V | 12 | Moe Odin | Alm Tara | Alm Knut, Norge | Alm Knut, Norge | ||
8 | Emilia Leo | Oskar Kylin Blom | 3-4-1-6-0 | 7/2160 | 1:23.3m | 1.200.412 | Svensk | H | 7 | Järvsö Tore | Bäcklös Amalia | Stall MajKen HB, m fl | Blom Nicklas & Persson Kristin | |
9 | Ailin Berg-Almaas | Öyvind Ruttenborg | 6-0-5-0-0 | 1/2180 | *1:21.4k | 1.785.602 | H | 14 | Järvsöfaks | Sunnmörsjenta | Hjellet Lena, Norge | Vallesether Nils Ö, Norge |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 2 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
LF Värmland - Stolopp
3-åriga och äldre ston 200.001 - 575.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-(5.500)-(3.500) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 120.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulf Ohlsson | Ulrika Sörensen Lykke | 0-0-1-3-5 | 1/2140 | *1:14.5m | 356.496 | Svensk | S | 7 | Maharajah | Rose Spirit | Lykke Sörensen Ulrika, Kvänum | Parkköken i Göteborg AB, Billdal | |
2 | Ole Johan Östre | Maria Andreasson | 5-5-0- - | 2/2140 | 1:15.5l | 436.682 | Svensk | S | 9 | Zola Boko | Crunch Ås | Andreasson Maria, Munkedal | AB Tourrettes, Hovås | |
3 | Stefan Persson | Mikael Fellbrandt | 7-2-1-3-2 | 3/2140 | *1:16.0m | 421.000 | Svensk | S | 4 | Bold Eagle | Mammas Syster | Firma M F P Trading, Axvall | Fellbrandt Mikael, Axvall | |
4 | Björn Goop | Björn Goop | 1-0-1-2-3 | 4/2140 | *1:13.7ak | 355.913 | Amerikansk | S | 5 | Real de Lou | Neve di Bianca | Walter-Mommert Karin, Tyskland | Ayouaz Karim, Frankrike | |
5 | Örjan Kihlström | Markus Hamberg | 0-0-4-6-1 | 5/2140 | 1:14.5m | 430.800 | Svensk | S | 6 | Raja Mirchi | Rally Estelle | MH Trotech AB & Närcon AB | MH Trotech AB & Närcon AB | |
6 | Carl Johan Jepson | Patrik Pettersson | 0-8-0-2-1 | 6/2140 | 1:15.0m | 326.800 | Amerikansk | S | 8 | Joke Face | Medieval Sirenn | Crown Kemp HB, Mariestad | Kolgjini Lutfi & Svensson Anna | |
7 | Mats E Djuse | Fredrik Wallin | 6-d-2-3-0 | 7/2140 | 1:16.9l | 492.300 | Svensk | S | 6 | Make it Happen | Gill Star | Ringkvist Håkan & Max500 AB | Larsson Håkan & Henriksson Sara | |
8 | Jan Silvén | Jarl Spelling | 5-0-0-0-0 | 8/2140 | 1:15.9l | 487.000 | Svensk | S | 8 | Quite Easy U.S. | Roxette Starline | Spelling Jarl, Kristinehamn | Larsson Ann-Christin, Slättåkra | |
9 | Kent P Gustavsson | Erik Svensson | 0-3-3-5-d | 9/2140 | 1:15.8l | 517.700 | Amerikansk | S | 6 | Scarlet Knight | Miss Delayed | Erik Svensson Travtränings AB | Erik Svensson Travtränings AB | |
10 | Magnus Jakobsson | Hans R Strömberg | 0-0-d-5-6 | 10/2140 | 1:15.8l | 387.100 | Svensk | S | 8 | Love You | Komedi | Strömberg Hans R, Rättvik | Eriksson Eva, Simrishamn | |
11 | Kaj Widell | Lars Fredrik Mietinen | - -0-1-2 | 11/2140 | 1:13.9m | 560.097 | Amerikansk | S | 8 | L'Ideal Bricois | K.K.Only You | Mietinen Emilie H & Katia H, Norge | Arvesen Per, Norge | |
12 | Morgan Ivarsson | Morgan Ivarsson | 3-8-2-6-5 | 12/2140 | 1:15.5l | 498.850 | Amerikansk | S | 6 | Broadway Hall | Terra Wise | Bråxnäs Trav & Chaufförstjänst AB | Lisa och Victor AB, Nacka |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 3 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
Helmia - Spårtrappa
3-åriga och äldre 325.001 - 875.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
1640 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-(5.500)-(3.500) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 120.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ann-Charlotte Larsson | Philip Spelling | 0-3-0-0- | 1/1640 | 1:15.8l | 395.489 | Svensk | V | 11 | Gift Kronos | Extraordinaire | Spelling Philip & Jansson Sara | Am Bloodstock AB, Stockholm | |
2 | Hans Crebas | Hans Crebas | 4-2-6-2-2 | 2/1640 | 1:15.7l | 424.731 | V | 5 | Hard Livin | Pine Katrina | Hallin Bengt, Ulricehamn | Hallin Bengt, Ulricehamn | ||
3 | Marcus Hultman | Tomas Eklund | 1-2-5-1-3 | 3/1640 | 1:15.3l | 429.700 | Amerikansk | V | 5 | Amaru Boko | Ima Carisma | Eklund Produktion AB, Mellerud | Lantz Åsa, Nossebro | |
4 | Jonas Gylling | Jonas Gylling | 0-4-5-8-0 | 4/1640 | 1:15.6l | 437.849 | Amerikansk | V | 9 | Super Photo Kosmos | Magyare Turgot | Stall Gyll AB, Askersund | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
5 | Paw Mahony | Jenny Jonsson Ryman | 3-0-0-0-d | 5/1640 | 1:15.9l | 466.627 | V | 10 | S:t Göran | Just a Note | Jonsson Ryman Jenny & Ryman Inga-Lill | Jonsson Ryman Jenny & Ryman Inga-Lill | ||
6 | Janne Svart | Janne Svart | 4-0-0-0-0 | 6/1640 | 1:15.1m | 506.168 | Amerikansk | V | 10 | Judge Joe | In Bloom Face | Svart Janne & Tommi, Laine Samuel | HB Olivias Son, Lidköping | |
7 | Jörgen Westholm | Jörgen Westholm | 1-4-2-1-4 | 7/1640 | *1:15.0m | 553.000 | Amerikansk | V | 5 | Nuncio | Natural Grace | Norchri AB, Stall Stabil HB & Matz H | Nordin Christer & S, Westholm Jörgen | |
8 | Linda Sedström | Björn Norén | 4-3-2-0- | 8/1640 | *1:12.0aak | 634.419 | Amerikansk | V | 7 | Sebastian K. | Riley's Dream | Norén Racing KB, Tråvad | Knutsson Trotting Inc, USA | |
9 | Petter Karlsson | Philip Spelling | d-d-6-0- | 9/1640 | 1:14.6l | 552.321 | Svensk | V | 11 | Zola Boko | Invisible Face | Spelling Philip & Jansson Sara | Menhammar Stuteri AB, Ekerö | |
10 | Mats E Djuse | Mattias Djuse | 0-1-4-1-6 | 10/1640 | *1:15.6m | 552.400 | Amerikansk | V | 5 | Brillantissime | Izellah Zon | Pdr Djurtransport AB, m fl | Djuse Mattias, Ekolsund | |
11 | Björn Goop | Björn Goop | 4-1-0-2-0 | 11/1640 | 1:15.9l | 566.800 | Amerikansk | V | 5 | Charly du Noyer | Jadella | Onkel Invest Oy, Finland | Onkel Invest Oy, Finland | |
12 | Stefan Persson | Roger Anderberg | d-5-1-8-3 | 12/1640 | 1:16.2l | 676.573 | Amerikansk | V | 10 | Pastor Stephen | Simb Tracy | Anderberg Roger & Kling Anderberg Gun | Int. Hacienda Oy & Saarijärvi Juha |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 4 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
OKQ8 - LångfredagsStayern
3-åriga och äldre 100.001 - 1.280.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
3140 m. Tillägg 20 m vid vunna 390.001 kr, 40 m vid 710.001 kr
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 244.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mats E Djuse | Mikael Fellbrandt | 1-d-3-3-4 | 1/3140 | 1:16.9l | 252.400 | Svensk | V | 5 | The Bank | Zola Grand Cru | Firma M F P Trading, Axvall | Fellbrandt Mikael, Axvall | |
2 | Carl Johan Jepson | Anders Ahlneby | d-1-1-0- | 2/3140 | 1:16.6l | 365.800 | Svensk | V | 6 | Coktail Jet | Or d'Estino | Herrö Gård HB & J&L Lundell HB | Lunde Olav, Norge | |
3 | Björn Goop | Björn Goop | 7-4-3-6-3 | 3/3140 | 1:15.3l | 294.800 | Svensk | H | 5 | Orlando Vici | Mistresswithmuscle | Onkel Invest Oy, Finland | Onkel Invest Oy, Finland | |
4 | Morgan Ivarsson | Morgan Ivarsson | 2-7-d-1-3 | 4/3140 | 1:16.0l | 278.000 | Svensk | V | 6 | A Mysterious Love | Emelia Way | Stall M Ivarsson AB & Larsson Håkan | Holm Ulla & Danielsson Kenneth | |
5 | Saga Laursen | Mimmi Elfstrand | 1-d-d-7-1 | 5/3140 | 1:15.2l | 286.852 | Svensk | V | 6 | Caballion | Börtas Lady | Ljunglide Hanna, Alingsås | Ljunglide Hanna, Alingsås | |
6 | Petter Karlsson | Juha Koskela | 0-3-4-5- | 6/3140 | 1:16.6l | 368.080 | Svensk | V | 7 | Conway Hall | Cassiopeia Blue | Sokka Erja, Finland | KaimaCom Oy, Finland | |
7 | Linda Sedström | Magnus Jernemyr | 5-1-4-4- | 7/3140 | 1:15.6l | 378.600 | Svensk | V | 6 | Ready Cash | Harmony Kemp | AC Maskin AB, Svärtinge | Hultberg Dan, Hallsberg | |
8 | Marcus Hultman | Jan Nilsson | d-0-1-0-0 | 1/3160 | 1:14.8l | 701.550 | Svensk | V | 11 | Maharajah | Yasmine Briljant | Firma Karlskoga Plåt & Montage | Nilsson Jan, Karlskoga | |
9 | Örjan Kihlström | Morgan Ivarsson | 4-5-3-0-0 | 2/3160 | 1:15.2l | 584.100 | Svensk | V | 8 | Super Photo Kosmos | Drygi | Googi HB, Karlstad | Tommy Jansson Häst AB, Bergeforsen | |
10 | Hans Crebas | Hans Crebas | 2-2-4-0-0 | 3/3160 | 1:16.0l | 507.500 | Svensk | V | 6 | Muscle Hill | Dream On Hanover | Stall & Stuteri Palema AB, Kvänum | Bender Karl-Erik, Kvänum | |
11 | Jan Silvén | Peter Erlandsson | 3-3-3-3-1 | 4/3160 | 1:14.3l | 630.600 | Svensk | V | 9 | Classic Photo | Markatta | Erlandsson Ulrica, Kil | Bernertorp Consulting AB, Kil | |
12 | Tino Keväänranta | Jerry Riordan | 5-1-6-4-4 | 1/3180 | 1:14.4l | 900.906 | Svensk | V | 6 | E L Titan | Holly Boko | Riordan Racing AB, Halmstad | Boko Stables Holland BV, Nederländerna | |
13 | Stefan Persson | Bengt Berg | d-0-3-6- | 2/3180 | 1:14.8l | 949.136 | Svensk | V | 8 | Quarcio du Chene | Bara Rita | Stall Flacking & Berg AB, Karlstad | Tranberga Jordbruks AB, Bara | |
14 | Dante Kolgjini | Adrian Kolgjini | 0-2-2-0- | 3/3180 | 1:14.6l | 926.600 | Svensk | V | 7 | Readly Express | Midnight Glory | Falkbolagen AB, Malmö | Caster Carina & Henrik | |
15 | Mika Forss | Anders Svanstedt | 4-0-2-7-7 | 4/3180 | 1:13.9l | 1.243.139 | Svensk | H | 8 | Turbo Sund | Starbec's Mrs Chip | Lindberg Roni & Schwartz Viljo | Björklund Catharina, Nossebro |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 5 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
McDonald's Karlstad - Amatörernas Påskpris - B-tränarlopp
3-åriga och äldre 150.000 - 475.000 kr i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 240122, körda av B- eller K- licensinnehavare EJ anställd av A/B-tränare. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 060329 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2023.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15.
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 244.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nicklas Nilsson | Sofie Karlsson | 3-0-2-6-1 | 1/2140 | 1:16.5m | 159.800 | Amerikansk | S | 5 | Nuncio | Coktail Winny | Karlsson Sofie & Widing Lennart | Arkland Johan, Spekeröd | |
2 | Ann-Charlotte Larsson | Philip Spelling | 0-1-0-4-5 | 2/2140 | 1:16.8m | 160.500 | Svensk | V | 7 | Year in Review | Sunrose Lady | Spelling Philip & Jansson Sara | Holmström Irene & Jennie | |
3 | Göran Lihv | Håkan Andersson | 4-0-0-6-1 | 3/2140 | 1:16.5m | 172.400 | Svensk | V | 5 | Infinitif | Fertilize Launcher | Stall Scot | Launcher AB, Stockholm | |
4 | Niclas Benzon | André Bood | d-4-3-d-1 | 4/2140 | 1:15.4m | 202.043 | Amerikansk | V | 5 | Robert Bi | Unisex Bi | Hjelte Restaurang AB, Karlstad | Allevamento il Grifone SRL, Italien | |
5 | Kenneth Gorski | Katarina Brattström | 0-6-6-1-0 | 5/2140 | 1:17.4m | 204.500 | Svensk | V | 6 | Gift Kronos | Tout Aubiose | Eriksson K, Brattström K &L, Kanneli M | Saxin Beatrice, Grythyttan | |
6 | Jonas Gylling | Jonas Gylling | 0-1-0-3-1 | 6/2140 | 1:14.4am | 213.000 | Amerikansk | H | 7 | Maharajah | Exclusive Dust | Stall Gyll AB, Askersund | Menhammar Stuteri AB, Ekerö | |
7 | Janne Svart | Janne Svart | 3-5-3-5-6 | 7/2140 | 1:16.0m | 290.922 | Svensk | S | 5 | Canepa Hanover | Touch of Elegance | Tomsam AB, Surte | Deseks AB, Vara | |
8 | Torbjörn Simberg | Torbjörn Simberg | 5-2-2-2-1 | 8/2140 | 1:15.7m | 325.300 | Svensk | S | 5 | Andover Hall | Doutje | Simberg Torbjörn, Tråvad | Simberg Torbjörn, Tråvad | |
9 | Oscar Ginman | Helena Jörgensen Arenander | 4-3-2-1-3 | 9/2140 | 1:16.4l | 224.988 | S | 5 | Nuncio | Freia Bonanza | Klund Tor & Jörgensen Tor | Gjerstad Julie-Ann & Elisabeth | ||
10 | Anton Knutsson | Beata Persson | 7-2-2-7-3 | 10/2140 | *1:15.1m | 250.865 | V | 4 | Classic Photo | Sri Laksmi | Persson Beata, Uddevalla | Persson Beata, Uddevalla | ||
11 | Roy Atle Ruud Nilsen | Miriam Ruud | 6-6-5-3- | 11/2140 | 1:16.6l | 292.543 | Svensk | V | 8 | Zola Boko | Birminghim | Ruud Miriam, m fl | Stall DONN HB, Vara | |
12 | Micael Stjernström | Micael Stjernström | 6-2-1-6-2 | 12/2140 | 1:17.3l | 344.300 | Svensk | V | 9 | Quite Easy U.S. | Anna Cecilia | Resort Västra Lägern AB, Ydre | de Graaf Carel, Ydre | |
13 | Peter Strömberg | Juha Koskela | 2-d-3-6- | 13/2140 | 1:15.6l | 339.100 | Svensk | V | 6 | The Bank | Kirin de Zeun | Stall Kasper HB & Eriksson Fredrik | Altin Per-Erik, Undrom | |
14 | Patrik Pettersson | Patrik Pettersson | 2-4-3-5-2 | 14/2140 | 1:14.8m | 386.000 | Svensk | V | 5 | Uncle Lasse | Full Forward | Skara Bil & Förmedling AB, Skara | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
15 | Dagfinn Aarum | Johan Danielsson | 3-2-0-0-0 | 15/2140 | 1:16.2l | 403.109 | S | 6 | Love You | Sparkling Pellini | Danielsson Sune, Anders & Johan | Listaskogens Stuteri AB, Uddevalla |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 6 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
Folke Hjalmarssons Minneslopp
5-åriga ston lägst 200.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 150.000-75.000-40.000-25.000-15.000-11.500-7.500-5.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 339.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulf Ohlsson | Per Henriksen | 4-2-3-2-1 | 1/2140 | 1:16.0l | 1.134.855 | S | 5 | Bold Eagle | Freya Kievitshof | Granton Marketing BV & Jeanne Lau BV | van der Jagt W, Nederländerna | ||
2 | Björn Goop | Hans R Strömberg | 4-2-6-0-2 | 2/2140 | 1:16.0l | 1.173.500 | Svensk | S | 5 | Uncle Lasse | Jodas Julia | Pettersson T , m fl (Strömberg Hans R) | Skråmsta Stuteri AB, Bro | |
3 | Peter Untersteiner | Johan Untersteiner | 0-0-3-2-1 | 3/2140 | 1:15.4m | 1.252.750 | Amerikansk | S | 5 | Maharajah | Mellby Akleja | Mellby Gård AB, Malmö | Mellby Gård AB, Malmö | |
4 | Carl Johan Jepson | Stefan Melander | 2-1-1-1-1 | 4/2140 | 1:13.2m | 2.235.250 | Amerikansk | S | 5 | Nuncio | Full Authority | Stall T.Z. (Melander Stefan) | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
5 | Mats E Djuse | Fredrik Wallin | 0-0-5-d-d | 5/2140 | 1:13.1l | 3.248.388 | S | 5 | Carat Williams | Balett Sund | Ofcourse KB, Kovland | Global Farm AB, Nacka Strand | ||
6 | Johan Untersteiner | Johan Untersteiner | d-1-6-2-2 | 6/2140 | 1:14.4m | 1.090.500 | Amerikansk | S | 5 | Orlando Vici | Secret Lane | Mats B Hansson Förvaltning AB | Prestera International AB, Limhamn | |
7 | Jörgen Westholm | Jörgen Westholm | 1-2-4-1-0 | 7/2140 | 1:15.6m | 4.970.000 | Amerikansk | S | 5 | Nuncio | First Love Boko | Anders van Dapperen HB, Mellbystrand | Karlsson A & H K, Westholm Jörgen | |
8 |
| Alessandro Gocciadoro | 1-1-1-2- | 8/2140 | 1:16.1l | 3.433.884 | S | 5 | Father Patrick | Nakitast | Dream Catcher d.o.o., Serbien | Allev. Garigliano S.R.L., Italien | ||
9 | Örjan Kihlström | Daniel Redén | 2-2-1-2-2 | 9/2140 | *1:15.8m | 2.059.635 | Amerikansk | S | 5 | Propulsion | Cedar Key | Stall Zet (Redén Daniel) | Int. Hacienda Oy & Saarijärvi Juha |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 7 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
CWM Carlstad - Th Egnells Memorial
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 225.001 - 1.050.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 595.001 kr
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 244.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ole Johan Östre | Erik Killingmo | 6-4-3-0-6 | 1/1640 | *1:26.1k | 502.494 | Svensk | H | 7 | Bork Odin | Vikkifaks | Stall Buffalo, Norge | Norsk Uppfödare | |
2 | Robert Skoglund | Robert Skoglund | 0-0-0-8-2 | 2/1640 | 1:29.4l | 562.800 | Svensk | S | 7 | Sundbo Kravall | Gull Gull | Sundbo El AB, Söderhamn | Sundbo El AB, Söderhamn | |
3 | Mats E Djuse | Heidi Moen | 0-2-1-3-2 | 3/1640 | *1:25.1k | 501.402 | H | 7 | Fjord Jerven | Åsaodine | Floberg John Inge, Norge | Norsk Uppfödare | ||
4 | Vidar Tjomsland | Stine Birkeland | 3-2-3-d-4 | 4/1640 | 1:25.9k | 578.642 | H | 8 | Horgen Tore | Tangen Tina | Kjenner Ole-Petter, Norge | Nilsen Jörn Gunnar, Norge | ||
5 | Robert Kruse | Roy Lysgård | 0-0-4-2-0 | 5/1640 | *1:26.0m | 440.421 | V | 10 | Tekno Odin | Alm Travinda | Lysgård Roy, Norge | Norsk Uppfödare | ||
6 | Dagfinn Aarum | Therese Andersson | 5-5-d-2- | 6/1640 | 1:27.7l | 401.958 | Svensk | V | 9 | Tekno Odin | Åsaeldi | Andersson Therese, Säffle | Erga Marit, Norge | |
7 | Emil Sillén | Maija Rajala | 0-0-0-7-3 | 7/1640 | 1:27.5l | 589.234 | Svensk | V | 10 | Krageboen | Fina Jolita | Rajala Maija, Värmlands Nysäter | Gustavsson Christoffer, Norge | |
8 | Björn Goop | Geir Gudmestad | 4-3-3-0-6 | 8/1640 | 1:25.9k | 524.211 | H | 7 | Bork Odin | Alsaker Mai | Stall Fossegampen, Norge | Norsk Uppfödare | ||
9 | Carl Johan Jepson | Geir Gudmestad | 4-3-1-3-1 | 1/1660 | 1:22.9k | 810.603 | V | 12 | Järvsöfaks | Horgen Bente | Gudmestad Geir, Norge | Bredholt Kjell, Norge | ||
10 | Jan Roar Mjölneröd | Jan Roar Mjölneröd | 0-2-3-1-0 | 2/1660 | *1:23.8k | 956.798 | V | 9 | H.G.Balder | Demi | Mjölneröd Jan Roar, Norge | Solvang Arthur, Norge | ||
11 | Örjan Kihlström | Nelly Jernberg | 3-4-0-2-1 | 3/1660 | 1:29.2l | 611.490 | S | 10 | Moe Odin | Bottem Trolla | Jernberg Nelly & Jernberg Katarina | Homme Jan Gunnar, Norge | ||
12 | Susanne Österberg | Susanne Österberg | 5-4-d-2-4 | 4/1660 | 1:25.6l | 873.900 | Svensk | V | 12 | Svall Ivar | Kajsa Maja | Dynesius Caroline, Ludvika | Dynesius Caroline, Ludvika | |
13 | Magnus Jakobsson | Nicklas Sundqwist | d-6-7-4-1 | 5/1660 | *1:25.8m | 839.932 | Svensk | H | 6 | Bork Odin | Nordli Svarta | Nima's Konsult AB, Ericsson & Widell | Stangeland Leif , Norge | |
14 | Marcus Lilius | Roy Lysgård | 3-1-1-5-0 | 6/1660 | 1:24.0m | 772.676 | H | 6 | Lome Brage | Alm Kaima | Lysgård Roy S. & Trine S, Norge | Alm Knut, Norge | ||
15 | Mika Forss | Veikko Haapakangas | 4-3-3-2-2 | 7/1660 | *1:25.0m | 805.975 | H | 6 | Horgen Tore | S.T.C.C.Faksa | Denco HB, Kållered | Langli Morten, Norge |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 8 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
Lars "Tvåan" Nilssons Minneslopp - Lärlingslopp
3-åriga och äldre 50.001 - 175.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare anställd av A/B-tränare. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 890101 till 060329 med högst 400 sulkylopp under 2023.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 236.500 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Julian Cordeau | Peter Leeb | 2-0-2-3- | 1/2140 | 1:17.1l | 143.800 | Amerikansk | V | 5 | Victor Gio | Ipiso Waahsa Goj | Leeb Peter, Vårgårda | Leeb Peter, Vårgårda | |
2 | Jakob Smith | Erik Andersson | 1-4-2-2- | 2/2140 | 1:17.1m | 171.500 | Svensk | V | 6 | Googoo Gaagaa | Sea Cloud | Team Geta AB, m fl | Esberg Maria & Andersson Tomas S | |
3 | Alexandra Wisén | Thomas Madsen | 1-2-5-2-3 | 3/2140 | 1:15.5m | 148.400 | Svensk | V | 5 | Executive Caviar | Moonshine Muscles | Ofcourse KB, Kovland | Stall Cockaigne AB, Getinge | |
4 | Linda Sedström | Micael Stjernström | 4-3-2-3- | 4/2140 | 1:15.8m | 134.000 | Svensk | S | 5 | Oasis Bi | Yes Boko | Stjernström Micael & Bendius Karen | Lord Kim, Vikingstad | |
5 | Julia Nilsson | Bengt Berg | 8-1-2-4-1 | 5/2140 | *1:18.7m | 165.800 | Svensk | V | 6 | Djali Boko | Global Romance | Stall Flacking & Berg AB, Karlstad | Djali Sweden AB, Växjö | |
6 | Isabell Eriksson | Paw Mahony | 2-1-5-4- | 6/2140 | 1:15.5m | 164.083 | Svensk | V | 5 | Farifant | Maria Rose | Mitt i Byn Förvaltnings AB, Kopparberg | Tal AB | |
7 | Agnes Larsson | Anders Eriksson | 1-d-3-6-1 | 7/2140 | *1:15.3m | 140.500 | Svensk | H | 4 | Maharajah | Reginella Spin | Tarjas AB, Nacka | Sansiro AB, Skanör | |
8 | Carl Philip Lindblom | Åke Lindblom | 5-3-1-2- | 8/2140 | 1:16.9m | 129.500 | Svensk | S | 4 | International Moni | Lady Saga | Åke Lindblom Stable AB &Team Boback KB | Stall ZENO AB, Tyresö | |
9 | Johanna Lind | Stefan P Pettersson | 1-d-4-2-2 | 9/2140 | 1:15.0m | 102.000 | Svensk | V | 4 | Maharajah | Claudielle | Stall Marseille - Easy | Berggren Eva, Fred, Betina & Gerda | |
10 | Alex Persson | Håkan K Persson | 1-3-2-3-5 | 10/2140 | *1:16.1m | 162.644 | Amerikansk | V | 5 | Propulsion | Rosy Pierre | Walter-Mommert Karin, Tyskland | Joyeux Philippe, Frankrike | |
11 | Per Nilsson | Lisa Skogh | d-3-1-1-3 | 11/2140 | *1:17.0m | 130.500 | Svensk | V | 4 | Panne de Moteur | Jeune Fille | Iversen John, Danmark | Menhammar Stuteri AB, Ekerö | |
12 | Sofia Adolfsson | Stefan Granlund | 6-2-4-1- | 12/2140 | *1:15.6m | 164.000 | Svensk | S | 4 | Explosive Matter | My Mate Journey | Johansson Ingela, Vara | Halcrow Julie, Heby |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 9 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
Hertigen av Värmland, Prins Carl Philips Jubileumspokal
5-åriga lägst 200.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
1640 m. Autostart. 10 startande.
Pris: 300.000-150.000-80.000-45.000-27.000-18.000-10.000-6.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 641.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulf Ohlsson | Stefan Melander | 1-3-0-3-0 | 1/1640 | *1:09.0aak | 1.714.621 | Amerikansk | H | 5 | Nuncio | What's Your Limit | Stall T.Z. (Melander Stefan) | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
2 | Carl Johan Jepson | Stefan Melander | 3-5-3-7-0 | 2/1640 | *1:10.9aak | 3.159.702 | Svensk | H | 5 | Nuncio | Tweet Hanover | Stall T.Z. (Melander Stefan) | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
3 | Örjan Kihlström | Daniel Redén | 4-1-4-3-5 | 3/1640 | 1:16.7m | 2.016.831 | Amerikansk | H | 5 | Uncle Lasse | Stormie de Vie | Veterinär D Söderberg AB, m fl | Consultoris AB, Sundbyberg | |
4 |
| Alessandro Gocciadoro | 0-1-0-1-1 | 4/1640 | - | 3.097.162 | H | 5 | Varenne | Nives Manco | Pachino Horse S.R.L.S, Italien | Truppo Giuseppe, Italien | ||
5 | Oscar Ginman | Elisabeth Almheden | 1-1-1-1-1 | 5/1640 | *1:12.9m | 2.730.000 | Svensk | V | 5 | Maharajah | Jolene Day | Almheden Elisabeth, Kalmar | Team Lindvall HB, Nybro | |
6 | Johan Untersteiner | Johan Untersteiner | 6-5-4-d-2 | 6/1640 | *1:17.0m | 3.849.500 | Svensk | H | 5 | Bold Eagle | Dancing in Thehall | Stens Trot AB, Nacka Strand | Brodda International HB, Lund | |
7 | Peter Untersteiner | Johan Untersteiner | 0-0-2-3-2 | 7/1640 | 1:15.7m | 1.956.140 | Amerikansk | V | 5 | Propulsion | Alicia Keeper | Gustafsson Marcus, Tranemo | Eriksson Mats B, Rättvik |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 10 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
Hemköp Karlstad - Copiads Silverpokal - Fyraåringslopp
4-åriga 30.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 140.001 kr
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 2.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 244.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marcus Lilius | Anders Svanstedt | 4-2-1-0-8 | 1/2140 | 1:16.6m | 87.800 | Svensk | V | 4 | Make it Happen | Märta F. | Johansson Hanna, Kvänum | Lundkvist Jan-Erik, Sunne | |
2 | Linda Sedström | Magnus Jernemyr | 2-1-1-4-5 | 2/2140 | *1:16.7m | 96.900 | Svensk | V | 4 | Uncle Lasse | Full Forward | Stall SEFREMA HB, Ludvika | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
3 | Jörgen Westholm | Jörgen Westholm | 7-3-3-2-4 | 3/2140 | 1:17.1m | 111.800 | Amerikansk | V | 4 | Orlando Vici | Ninepoints Jazzy | Johansson Bengt, Sala | Johansson Bengt & Westholm Jörgen | |
4 | Emilia Leo | David Persson | 3-2-7-5-7 | 4/2140 | 1:16.3m | 95.000 | Svensk | V | 4 | Royal Fighter | Tina's Symphony | Rodert Per, Huskvarna | Eriksson Per K, Gammalkil | |
5 | Ulf Ohlsson | Svante Ericsson | 5-6-3-4- | 5/2140 | 1:15.4m | 125.500 | Svensk | H | 4 | S.J.'s Caviar | Inventive Tooma | Nilsson Ove, Arboga | Oxalis AB, Bromma | |
6 | Dante Kolgjini | Adrian Kolgjini | 3-1-1-k- | 6/2140 | *1:15.1m | 80.000 | Svensk | V | 4 | Father Patrick | Southwind Confetti | Stall Courant AB, Heby | Am Bloodstock AB, Stockholm | |
7 | Peter Zadel | Björn Goop | 5-1-3-1- | 7/2140 | 1:17.3l | 136.992 | Svensk | V | 4 | Hasard Lavec | Sophie GermainA.T. | Visnjic Tomislav, Serbien | Animal Trade Racing Team, Serbien | |
8 | Mats E Djuse | Jan Ove Olsen | 1-2-2- - | 8/2140 | 1:16.1m | 132.200 | Svensk | V | 4 | Orecchietti | Littlemissunshine | Ofcourse KB, Kovland | Olsen Jim Roger | |
9 | Stefan Persson | Thomas Madsen | 2-1-7-6- | 9/2140 | 1:16.8m | 79.500 | Svensk | H | 4 | Father Patrick | Per Amore Gual | Highbranch Stable | Vatland Silje & Skretting Per Erik | |
10 | Mika Forss | Veikko Haapakangas | 2-3-2-0-0 | 10/2140 | 1:17.9m | 113.400 | Svensk | V | 4 | Uncle Lasse | Digital Edition | Denco HB, Kållered | Stefan T.Z. Melander HB, Enköping | |
11 | Kim Eriksson | Kim Eriksson | 8-1-2-4-2 | 11/2140 | 1:16.5m | 122.500 | Svensk | V | 4 | Quite Easy U.S. | Speedy Vicane | Identity System KB, Norrköping | Johnsen Stefan, Norrköping | |
12 | Carl Johan Jepson | Eric Martinsson | 1-4-2-1- | 1/2160 | *1:15.4m | 346.000 | Svensk | V | 4 | Fourth Dimension | Conrads R.Gur Fein | Lagestig Bengt-Göran, Ljungby | Lagestig Bengt-Göran, Ljungby | |
13 | Johan Untersteiner | Jerry Riordan | 6-3-3-6-2 | 2/2160 | 1:15.7m | 245.000 | Svensk | H | 4 | Cantab Hall | Idole Smart | Göteborg Smart Repair Center AB | Kreivi Marko, Rönnäng | |
14 | Björn Goop | Björn Goop | 2-1-1-d- | 3/2160 | *1:16.0l | 294.238 | Svensk | H | 4 | S.J.'s Caviar | Naomi November | Joyeux Philippe, Frankrike | Joyeux Philippe, Frankrike | |
15 | Örjan Kihlström | Stefan P Pettersson | 0-d-4-1- | 4/2160 | *1:16.8m | 244.500 | Svensk | H | 4 | Fourth Dimension | Extase d'Inverne | Stall Courant AB, Heby | Am Bloodstock AB, Stockholm |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 11 ännu!
Banförhållande: Lätt bana
OLW Snacksbutiken i Filipstad - Treåringslopp
3-åriga högst 70.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060329 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 40.000-20.000-15.000-10.500-7.000-5.500-5.000-5.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 114.000 kr.
# | HÄST/KUSK | TRÄNARE | FORMRAD | SPÅR/DIST | REKORD | STARTSUMMA | SKOR | VAGN | KÖN | ÅLDER | FAR | MOR | ÄGARE | UPPFÖDARE |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mats E Djuse | Mattias Djuse | 6-6-5-1-k | 1/2140 | 1:19.2m | 68.500 | Svensk | S | 3 | Bar Hopping | Lady Saga | Svante Racing KB, Mariestad | Stall ZENO AB, Tyresö | |
2 | Mika Forss | Veikko Haapakangas | 3-6-2-3-0 | 2/2140 | 1:17.4m | 56.000 | Svensk | S | 3 | Propulsion | Forlane du Pommeau | Denco HB, Kållered | Meslin Francois & Bleuze Eric | |
3 | Carl Johan Jepson | Fredrik Wallin | 1-k- - - | 3/2140 | - | 60.000 | Svensk | S | 3 | Fabulous Wood | Moni Sox | Nolimit AB, St. Nova HB & St. Winn HB | Boholm Joakim & Mitchell Craig | |
4 | Stefan Persson | Veikko Haapakangas | 5-0-0-0- | 4/2140 | 1:18.1m | 47.300 | Svensk | H | 3 | Riff Kronos | Remarkable Face | Denco HB, Kållered | Denco HB, Kållered | |
5 | Örjan Kihlström | Christian Riedl | 2-d-8-0-k | 5/2140 | 1:18.0m | 38.000 | Svensk | H | 3 | Executive Caviar | Alvena Valva | Riedl Trotting HB, m fl | Riedl Maria, Eskilstuna |
Det finns ingen resultatlista för lopp nr 12 ännu!
Missa inga travnyheter!
Prenumerera gratis på Sulkysports nyhetsbrev