Spelkalendern
Jägersro
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Bil-Bengtsson - STL Diamantstoet, Försök 5 i meeting 7 (Final Solvalla 27 november)
3-åriga och äldre ston 75.001 - 1.530.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 031030 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 170.001 kr, 40 m vid 510.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Ovation L.A.

Joakim Lövgren

Joakim Lövgren

13.8

6/2160 S 5 Herz Günter, Tyskland Herz Günter, Tyskland

2

3 Imperias Juliette

Rikard N Skoglund

Robert Bergh

14.6

3/2140 S 5 Stall Jaka HB, Hyssna Stall Jaka HB, Hyssna

3

8 Myse d'Erpion(BE)

Torbjörn Jansson

Björn Goop

14.1

1/2160 S 5 Ljusblå, vit vinkel & ärmar; ljusblå Ernotte Jean, Belgien

4

15 Alhambra Mail

Johnny Takter

Magnus Dahlén

13.8

2/2180 S 5 Camilli Stefano Leopoldo, Portugal Morozzi Alfredo, Italien

5

12 Hillbilly Woodland

Marc Elias

Magnus Fermskog

14.5g

5/2160 S 5 Fermskog Magnus, Lenhovda Gunnarsson Ulf, Gullabo

6

4 I Want it All

Jeppe Juel

Jeppe Juel

15.2g

4/2140 S 4 Stall René Mammen Racing Mammen René, Danmark

7

14 Devs Daffodil

Conrad Lugauer

Conrad Lugauer

13.9

1/2180 S 7 Stall Kryddan HB, Berga Bergenstam-Hansson M, Hansson J & F

8

7 The Fastlove

Björn Goop

Björn Goop

15.4

7/2140 S 4 Onkel Invest Oy, Finland Onkel Invest Oy, Finland

O

6 Palmyra

Magnus A Djuse

Josef Franzl

15.4

6/2140 S 4 Herz Günter, Tyskland Herz Günter, Tyskland

O

5 Ariane Summit

Emilia Leo

David Persson

15.6

5/2140 S 4 Stall Skaven HB & Ariane Summit HB Edmans Häst HB, Axvall

O

11 Klara Zonett

Ulf Ohlsson
Erik Adielsson

Henrik Larsson

14.9g

4/2160 S 5 Henke Training AB (Larsson H), m fl Wiklund Tomas, Sundsvall

O

2 Solicious

Håkan B Johansson

Veronica Haglund

15.7

2/2140 S 5 Haglund Veronica, m fl Cavera Trav HB, Haglund V & Hansson C

O

10 Miss Moneypenny(BE)

Örjan Kihlström

Hans Crebas

15.2

3/2160 S 5 Maes Ludo, Belgien van Pollaert Gerald, Belgien

d

1 Bluehill's Wind(FI)

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

2g

1/2140 S 4 Kivilä Mikko, Finland Kivilä Mikko, Finland

Struken

9 Keely Queen Er(BE)

Hans Crebas

Hans Crebas - 2/2160 S 7 Decock Gert-Jan, Belgien Everaert Rik, Belgien