Spelkalendern
Jägersro
Första start 11:10
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:40
6
13:02
7
13:22
8
13:42

Skönabäck Sweden - Breddlopp - P21 - Delningsproposition
3-åriga och äldre med högst 400 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040806 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2021.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Tilda Express

Gustav Hellman

Marcus Lindgren

14.4a

7/2140 S 5 Stall MARLIN - Asap Global Glide AB, Skövde

2

2 Hazard In(DK)

Christian Nissen

Anita Bakkegård Hansen

14.8a

2/2140 V 6 Goecke Nicole B & Bakkegård A, Danmark Invexbo AB, Bredaryd

3

5 Arno dell'Est

Bernardo Grasso

Giuseppe Lubrano

14.8a

5/2140 V 6 Easy KB, Uppsala All. Santagonda SNC, Italien

4

3 Joyo

Svend Dyhrberg

Svend Dyhrberg

15.0ag

3/2140 S 6 AB Sylon, Viken Sylvan Bengt & Anita

5

9 Teton Nikkis Man

Simon Helm

Ola Samuelsson

15.2a

9/2140 V 6 Teton Stables AB, Götene Teton Stables AB, Götene

6

10 Barnacle

Lee Nimåker

Tomas Malmqvist

15.3a

10/2140 V 6 Easy KB, Uppsala Menhammar Stuteri AB, Ekerö

7

1 Acredula R.L.

Carlos Söderström

Carlos Söderström

15.3a

1/2140 S 6 Br. Jönsson Stable HB & Söderström C Societa' Agricola Allevamento R.L.

8

4 Aronia

Teddy Wang

Ilona Larsson

15.3a

4/2140 S 7 Stall Ripan Larsson Ilona, Klippan

0

8 Mitos Gold

Tommy Strandqvist
Håkan Jonsson

Linn Strandqvist

15.6a

8/2140 V 9 Strandqvist Tommy, Ljungbyhed Herrström Lizz, Åstorp

0

11 Havbergs Viking

Lars Jönsson

Sören Bertilsson

16.3a

11/2140 V 10 Bertilsson Sören, m fl Bertilsson Sören & Lindström R-M

Struken

6 Major Tallmadge

Jonas M Oscarsson

Marcus Lindgren - 6/2140 V 7 Stall MARLIN - Asap Menhammar Stuteri AB, Ekerö