Spelkalendern
Kalmar
Första start 18:25
LOPP
1
18:25
2
18:48
3
19:10
4
19:35
5
19:57
6
20:19
7
20:41

Banförhållande: Lätt bana

Montélopp - Breddlopp - P21
4-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr, 40 m vid 225.001 kr, 60 m vid 590.001 kr, 80 m vid 1.395.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Dynamite Sand

Emma Holmquist

Irene Svanhall

16.9

3/2160 V 9 Svanhall Irene, Fågelmara Stall Pekå HB & Svanhall Irene

2

8 Kaxi Day

Tova Bengtsson

Anders Zackrisson

17.0

1/2180 V 7 Team Lindvall HB, T Zackrisson HB, mfl Team Lindvall HB, Nybro

3

9 Ultra Mark(IT)

Jennifer L Oscarsson

Magnus Dahlén

17.7

2/2180 V 7 Perugia 2000 S.r.l.& Cuglini Enrico Cuglini Daniele, Italien

4

10 Tour de France

Malin Andersson

Joanna Strandberg

18.4

3/2180 V 8 Strandberg Joanna & Stag Julia Menhammar Stuteri AB, Ekerö

5

1 Mon Ahult

Jonathan Carre

Emmelie Palm Gustavsson

20.3

1/2140 V 6 Palm Gustavsson Emmelie, Kalmar Karlsson Håkan, Växjö

6

11 Penalty Fare

Emelie Sivertsson

Görel Engström

19.2

4/2180 V 13 Engström Matilda, Oskarström Global Dame HB, Umeå

7

12 Mr Linus P.H.

Julia Andersson

Emma E Johansson

19.6

5/2180 V 10 Johansson Emma E & C, Olofsson G Elm Lennart, Fagerhult

8

7 Piaff Face

Isabella Axelsson

Stefan Axelsson

20.4g

6/2160 S 8 Axelsson Isabella, Nybro Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

O

14 Nelle Pride

Anette Odder

Robert Andersson

19.0

2/2200 V 12 Odder Anette, Blentarp Grundström Per, Skurup

O

13 Mythology Bluechip

Paulina H Hemmingsson

Pernilla Hecht Karlsson

19.0

1/2200 V 8 Hecht Karlsson Pernilla, Läckeby Blue Chip Bloodstock Inc, USA

O

6 Quantum Catch

Evelina Larsson

Evelina Larsson

20.7

5/2160 V 10 Larsson Anneli & Evelina Teton Stables AB, Götene

O

5 Silver Lore

Maja Odder A

Robert Andersson

.g

4/2160 S 8 Andersson Robert & Odder Anette Andersson Robert, Blentarp

d

3 Gloriant Silas

Alexandra Wisén

Fredrik Persson

.g

2/2160 V 6 Trollabo Trot.AB(Persson Fredrik),m fl Lennartsson Kristina, Halltorp

Struken

2 M.T.Jackie

Erica Sjöström

Tommy Bradley

.

1/2160 S 9 Bradley Tommy, Kalmar Misty Trotting AB, Strängnäs