Spelkalendern
Kalmar
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Final Kalmarsundsmontén 2020
4-åriga och äldre lägst 50.001 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 300.001 kr, 40 m vid 750.001 kr, 60 m vid 1.875.001 kr
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-(5.500)-(3.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Dream in Matchtown

Julia Andersson

Henrik Johansson

15.4

6/2160 V 9 Johansson Henrik & Palm Joakim Stall Mårtenstorp HB, Huskvarna

2

8 Tadpole

Jennifer L Oscarsson

Håkan K Persson

15.5

1/2160 V 8 HB Mats Falk, m fl Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

6 Dynamite Sand

Emma Holmquist

Irene Svanhall

16.6

6/2140 V 9 Svanhall Irene, Fågelmara Stall Pekå HB & Svanhall Irene

4

1 Pontziopilata Face

Stephanie J Werder

Fanny Bengtsson

16.7

1/2140 V 8 Bengtsson Fanny & Camilla, Holmqvist T Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

5

7 Dual Ignitors

Jessica Pilenberg

Anette Andersson

16.8

7/2140 V 10 Andersson Dan J, Tollarp Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

12 Nemo Rols

Henriette Larsen

Ronny Palm

16.5

5/2160 V 8 Stall Moneyfee Stall Rols AB, Höör

7

5 See You in Heaven

Malin Andersson

Bengt-Olle Möller

17.2

5/2140 S 5 Hultets Förvaltning KB, Sölvesborg Möller Bengt-Olle, Jennie & Emma

O

11 Karlsberg

Isabella Axelsson

Jan E Johansson

16.8

4/2160 V 9 Johansson Jan E, Kalmar Gottås Löjdahl Anita, Brunflo

O

4 Epic Victory

Åsa Svensson

David Källgren

17.5

4/2140 V 6 Stall Nyköping Sunlight Otterström Christer, Norra Sorunda

O

2 Teton Special Gift

Sofie Lennartsson

Sofie Lennartsson

19.6

2/2140 S 5 Lennartsson Sofie, Fliseryd Teton Stables AB, Götene

O

10 Moon's Oki Doki

Marina Ginman

Kent Knutsson

18.9

3/2160 V 8 Stall Kent Knutsson AB, Knutsson H & A Johansson Ingemar, Lenhovda

O

3 Titan Lavec

Paulina H Hemmingsson

Pernilla Hecht Karlsson

19.9

3/2140 V 9 Hecht Karlsson P & Hecht Hemmingsson P AB Lavec, Vellinge

O

9 Valter L.P.C.

Jonathan Carre

Jim Oscarsson

.g

2/2160 V 7 Team JoB Racing AB, Västra Frölunda Nilsson Lars I, Persson P&Häggström C

d

15 Börge

Anna Erixon

Lars Järpedal

.g

1/2180 V 7 Lilleskogs Bygg & Förv AB, B.Wedin HB Korfitsen Anton, Danmark

Struken

14 Major Tom

Tova Bengtsson

Johan Lejon

.

7/2160 V 9 Lejon Johan, Veberöd Lejon Johan, Veberöd