Spelkalendern
Kalmar
Första start 17:45
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24
10
21:43

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P21
3-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Västerbo Marbre

Jens Laursen

Katarina Aurell Laursen

18.1a

7/2140 V 5 Aurell Laursen Katarina, Varnhem Västerbo Stuteri AB (Demmers M)

2

9 O.M.Glowstep

Jan E Johansson

Anton Rubertsson

18.1a

9/2140 S 4 Rubertsson Anton, Kalmar Olsson Johan, Uddevalla

3

3 Odd Squad

Jim Oscarsson

Jim Oscarsson

18.4a

3/2140 V 3 Stall Perfectum (Oscarsson Jim) Martinez Equine & Butler Michael D

4

1 Niras Dragonfly

Lars Högström

Ingela Andersson

18.7a

1/2140 V 4 Andersson Ingela & Karlsson Anders Nilsson Ramona & Ottosson Nicklas

5

11 Mojito Day

Anders Zackrisson

Anders Zackrisson

19.1a

11/2140 V 3 Team Lindvall HB, Nybro Team Lindvall HB, Nybro

6

10 Lustig Palema

Kjell Gustafsson

Kjell Gustafsson

19.8ag

10/2140 V 4 Olsson Kristina, Kalmar Bender Karl-Erik, Kvänum

7

4 Valkyria G.G.

Greger Fajersson

Maria U Johansson

20.0a

4/2140 S 3 Johansson Maria U, Jämjö Gunnarsson Gabriella, Vimmerby

8

5 Danilo H.B.

Jan Hansen

Hans Bodevind

20.8ag

5/2140 V 4 Bodevind Hans, Lagan Bodevind Hans, Lagan

O

2 Beautiful Girl

Oscar Ginman

Joakim Sörmlind

20.8a

2/2140 S 5 Sörmlind Joakim & Holgersson Annette Holgersson Annette, Fågelmara

Struken

6 Gländerfield

Inge N Karlsson

Benny J L Nilsson

.a

6/2140 S 4 Stall Lilla Slott, Vissefjärda Gländer Joakim, Visby

Struken

8 Giant Abbey

Peter Sjöberg

Peter Sjöberg

.a

8/2140 H 11 Bifirma Stall Zippo, Karlshamn Sjöberg Peter, Karlshamn