Spelkalendern
Kalmar
Första start 18:25
LOPP
1
18:25
2
18:48
3
19:10
4
19:35
5
19:57
6
20:19
7
20:41
8
21:03
9
21:22

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - P21
3-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Teton Game of War

Jan Hellstedt

Jan Hellstedt

17.7a

8/2140 V 3 Teton Stables AB, Götene Teton Stables AB, Götene

2

7 Mischief Managed

Jörgen Lorentzen

Eva Hansén

18.0a

7/2140 V 5 Hansén Eva, Linderöd Eva & Nils-Göran Hansén HB,Helsingborg

3

6 Herr Ågren

Lee Nimåker

Per-Ola Olsson

18.1a

6/2140 V 4 Nimåker Christel & Olsson Per-Ola Malmqvist Tomas, Trelleborg

4

4 Redrotterdam B.M.W

Björn Blomander

Anna Good

18.1a

4/2140 S 5 Good Anna, Ramkvilla Olovsson Björn & Olofsson Mirjam

5

5 B.G.Kent

Evelina Jonsson

Sandra Jonsson

18.5a

5/2140 V 3 Jonsson Evelina & Sandra Bjurman Therese & Andersson Sven-Arne

6

2 Niras Dragonfly

Lars Högström

Ingela Andersson

18.5a

2/2140 V 4 Andersson Ingela & Karlsson Anders Nilsson Ramona & Ottosson Nicklas

7

10 O.M.Glowstep

Jan E Johansson

Anton Rubertsson

18.7a

10/2140 S 4 Rubertsson Anton, Kalmar Olsson Johan, Uddevalla

8

9 Lustig Palema

Kjell Gustafsson

Kjell Gustafsson

19.0a

9/2140 V 4 Olsson Kristina, Kalmar Bender Karl-Erik, Kvänum

O

11 Kulans Gentleman

Greger Fajersson

Greger Fajersson

19.1a

11/2140 V 5 Gustavsson Kurt-Inge & Pettersson Eva Gustavsson Kurt-Inge, m fl

O

3 Gländerfield

Benny J L Nilsson

Benny J L Nilsson

19.4a

3/2140 S 4 Stall Lilla Slott, Vissefjärda Gländer Joakim, Visby

O

1 Beautiful Girl

Charlotte Torudd Olsson

Joakim Sörmlind

20.3a

1/2140 S 5 Sörmlind Joakim & Holgersson Annette Holgersson Annette, Fågelmara