Spelkalendern
Kalmar
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa!
3-åriga och äldre 210.001 - 410.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Romero

Conrad Lugauer

Conrad Lugauer

13.5a

15/2140 V 5 Lugauer Paula & Stall Kvarnby HB Lugauer Paula

2

8 My Liberty

Peter Ingves

Stefan P Pettersson

13.8a

8/2140 S 5 Stall Tres Amigos HB, Teckomatorp Nilsson Per & Ulf

3

13 Paulino(NO)

Robert Bergh

Robert Bergh

13.8a

13/2140 V 6 Sanda Racing Stable AB, Årjäng Heitmann Peter & Tausent C., Tyskland

4

12 Super Steve

Maja Odder A

Robert Andersson

14.8a

12/2140 V 5 Odder Anette & A Maja Martell Lena, Stånga

5

14 Lönshults Johannes

Bernardo Grasso

Greger Fajersson

14.9a

14/2140 V 7 Samuelsson Hans & Eva Samuelsson Hans & Eliasson Mats

6

3 Stern

Jim Oscarsson

Jim Oscarsson

14.9a

3/2140 H 7 Leif K Häst AB, Björnlunda Millstream Inc, USA

7

9 Bellzapp

Peter Untersteiner

Ove Nilsson

15.0a

9/2140 V 8 Nilsson Ove & Evaldsson Magnus Orneklint Lennart & Evaldsson Magnus

O

5 Alex T.H.

Anders Zackrisson

Anders Zackrisson

15.0ag

5/2140 V 4 Firma Trav o Transport Näshult Isaksson Berne, Åseda

O

10 Ottens Flamma

Joakim Granlund
Dan-Åke Olsson

Jim Oscarsson

15.1a

10/2140 S 5 HB Stall 12, Lerum Froode Lars-Otten, Trensum

O

11 Global Writer

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

17.5ag

11/2140 V 5 Slättåkra Trädgårdsanläggning AB Global Farm AB, Nacka Strand

O

6 Lill Zacke

Tommy Zackrisson

Anders Zackrisson

17.6ag

6/2140 V 4 Tommy Zackrisson HB, Trekanten Tommy Zackrisson HB, Trekanten

O

7 Bear a Perfection

Kevin Oscarsson

Jim Oscarsson

17.8ag

7/2140 V 4 Oscarsson Kevin, Vislanda Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

d

2 Fiery Heart

Fredrik Persson

Fredrik Persson

.ag

2/2140 V 4 Easy KB, Uppsala Fagerberg Magnus & Erlandsson Jennie

d

4 Newlight Coger

Stefan Persson

Fredrik Persson

.ag

4/2140 V 4 Vamero AB, Askim Vamero AB, Askim

Struken

1 Elias Avant

Kim Eriksson

Thomas Madsen

.a

1/2140 V 8 Johansson Roland, Nybro Olof Ekblad AB, Bromma