Spelkalendern
Kalmar
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Ramudden - STL Bronsdivisionen, Försök 2 i meeting 1 (Final Solvalla 6 februari)
3-åriga och äldre 500.001 - 900.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Global Tailwind

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

11.6a

11/1640 V 8 Travecon HB, m fl Global Farm AB, Nacka Strand

2

3 Call Me Brodda

Stefan Persson

Thomas Madsen

11.7a

3/1640 S 6 SBP i Sverige AB, Solna Brodda International HB, Lund

3

6 Inertial

Jörgen Sjunnesson

Ola Karlsson

11.8a

6/1640 V 7 JAS Pipeweld AB, m fl (Karlsson Ola) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

4

9 Payet D.E.

Hanna Lähdekorpi

Hanna Lähdekorpi

11.9a

9/1640 V 6 K M Hästfarm i Holm AB Gerrits Recycling Group BV, Holland

5

1 The Real Star

Carl Johan Jepson

Fredrik Persson

12.0a

1/1640 V 7 Sikroma Horse AB, Växjö Bendz Eril, Växjö

6

7 Bag's Simoni

Henna Halme

Veijo Heiskanen

12.3a

7/1640 V 8 Heiskanen Veijo, Mölndal Simoni Peter, Polen

7

8 Dynamite Light

Erik Adielsson

Carl-Otto Göransson

12.4a

8/1640 V 9 Göransson Tuva, Halmstad Elmqvist Ulf & Larsson Sam

8

4 Andy Pandy One

Mika Forss

Mats L Andersson

13.0a

4/1640 V 8 K Gålbom Entreprenad AB, m fl Trädgår'n i Flen AB

O

2 Mamba(DE)

Joakim Lövgren

Joakim Lövgren

22.4ag

2/1640 V 7 Herz Günter, Tyskland Herz Günter, Tyskland

d

12 Eclipse Am

Adrian Kolgjini

Adrian Kolgjini

9ag

12/1640 H 7 Stall Courant AB, Stockholm Am Bloodstock AB, Stockholm

d

5 Copaca Banana

Kim Eriksson

Maria Rosenberg

uag

5/1640 V 8 Rosenberg Maria & Carlsson Stefan Rosenberg Maria & Carlsson Stefan

Struken

10 Grinnebys Orion

Peter Ingves

Jan Wickström - 10/1640 V 10 Stall Grinneby KB, Svensson & Nilsson Wickström J & B, Nilsson S & Svensson