Spelkalendern
Kalmar
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa!
3-åriga och äldre 179.001 - 361.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Bear a Perfection

Kevin Oscarsson

Jim Oscarsson

15.2a

11/2140 V 5 Oscarsson Kevin, Vislanda Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

2

9 Stern

Stefan Persson

Jim Oscarsson

15.4a

9/2140 H 8 Leif K Häst AB, Björnlunda Millstream Inc, USA

3

1 Das Auto

Marc Elias

Anna Olsson

15.5a

1/2140 V 5 Rianjo Trotting HB, Eriksmåla Ministry of Trot AB, Stockholm

4

8 Mr Babalo

Jens Laursen

Katarina Aurell Laursen

15.6a

8/2140 V 7 Aurell Laursen Katarina, Varnhem Dybdahl Leif, Norge

5

12 Gigantic Star

Jim Oscarsson

Jim Oscarsson

15.8a

12/2140 V 5 HB Trav o Entreprenad i Uppsala Galin Jimmy, Almunge

6

3 Silver Glen

Robert Andersson

Robert Andersson

15.8a

3/2140 V 6 Andersson Robert & Odder Anette Andersson Robert & Odder Anette

7

6 Nixan Run

Anton Knutsson

Emma Holmquist

16.0a

6/2140 S 7 Holmqvist Karl-Anders & Persson P-O Persson Per-Olof & Holmqvist K-A

O

15 Ugly Duckling

Kim Eriksson

Göran B Andersson

16.0a

15/2140 V 8 Andersson Göran B & Andersson Robin Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

10 Lill Zacke

Anders Zackrisson

Anders Zackrisson

16.0a

10/2140 V 5 Tommy Zackrisson HB, Trekanten Tommy Zackrisson HB, Trekanten

O

13 Nettan Sånna

Peter Zadel

Lennart Danielsson

16.1a

13/2140 S 6 Solstadströms AB, Blankaholm Happy People Racing AB, Tranås

O

4 Prototype Hanover

Markus Niklasson

Jim Oscarsson

16.3a

4/2140 V 7 Leif K Häst AB, Björnlunda Hanover Shoe Farms Inc, USA

O

14 Xantino Bay

Thony Gottfridsson

Thony Gottfridsson

16.4a

14/2140 V 7 Stall Sättra Mark Bredelius Fredrik & Hans

O

2 Edello

Oscar Ginman

Michael Karlsson

21.4a

2/2140 V 7 TMC Häst HB, Kalmar Wall Åke A & Mona

d

7 Newlight Coger

Fredrik Persson

Fredrik Persson

13ag

7/2140 V 5 Vamero AB, Askim Vamero AB, Askim

d

5 Silverbullet Lavec

Tommy Zackrisson
Sören Boel

Lena Andersson Uddeholt

kub0ag

5/2140 V 11 Andersson Uddeholt L & Uddeholt J AB Lavec, Vellinge