Spelkalendern
Kalmar
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Mårdskog och Lindkvist - STL Diamantstoet, Försök 1 i meeting 5 (Final Åby 14 augusti)
3-åriga och äldre ston 100.001 - 630.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 030627 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 210.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Alfredo Sauce

Mikael J Andersson
Carl Johan Jepson

Eric Martinsson

13.1

1/2160 S 6 Stall Bella Alfredo Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

8 Zante Grif(NL)

Ulf Ohlsson

Svante Båth

13.2

3/2160 S 6 Thomaskamp R & Isliker C.P. Schweiz Allevamento il Grifone SRL, Italien

3

11 Ottilia Fri

Petter Karlsson

Ann-Britt Hansson

13.2

6/2160 S 6 Rosvall Johan & Liljedahl Helena Stall Fri HB, Stånga

4

9 Borboletta(IT)

Mika Forss

Alessandro Gocciadoro

13.3

4/2160 S 4 Chicolindo S.R.L, Italien Allev. di Vergiano - Soc. Agr. SRL, It

5

3 Hi D.

Gustav Johansson

Dan Widegren

14.1

3/2140 S 4 Hartell Benny, Växjö Dalarna Stall & Avel AB, Rättvik

6

4 Oche Trot

Per Nordström

Per Nordström

14.2

4/2140 S 4 Mitman Simon, Sjöbo Karlsson Ove, Fjugesta

7

14 O.M.Faststeep

Thomas Uhrberg

Per-Ola Åkesson

13.8

9/2160 S 6 Hakuna Matata Trotting HB,Stockamöllan Olsson Johan, Uddevalla

8

13 Ella Pace

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

13.9

8/2160 S 7 Easy KB, Uppsala Pace Trotting AB, Halmstad

O

15 La Paradeta

Kevin Oscarsson

Görel Engström

14.1

10/2160 S 6 Zirock AB, Vassmolösa Engström Görel & Lars

O

5 Arwen As

Markus Niklasson

Emma E Johansson

14.8

5/2140 S 5 Firma OH Häst & Trav, m fl Pietrasanta G & Hansen Ytting L

O

1 Gaie des Brumes(FR)

Christoffer Eriksson
Joakim Lövgren

Johan Lejon

15.2

1/2140 S 5 Gulbransen Björn, Norge Ledentu Gilles & Carmen, Frankrike

O

7 Princess Kloster

Peter Untersteiner

Peter Untersteiner

15.5g

2/2160 S 5 Stall Kloster Johansson Sture, Åskloster

O

12 Nettan Sånna

Kim Eriksson

Lennart Danielsson

16.2

7/2160 S 6 Solstadströms AB, Blankaholm Happy People Racing AB, Tranås

O

10 Myse d'Erpion(BE)

Björn Goop

Björn Goop

ug

5/2160 S 5 Ljusblå, vit vinkel & ärmar; ljusblå Ernotte Jean, Belgien

Struken

2 Runaway Day

Oscar Ginman

Anders Zackrisson - 2/2140 S 4 Team Lindvall HB, Nybro Team Lindvall HB, Nybro