Spelkalendern
Kalmar
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

Stolopp
3-åriga och äldre ston 59.001 - 170.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030722 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 22.000-11.000-8.000-6.200-5.200-4.200-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Charlotta S.H.

Sören Boel

Peter Untersteiner

14.9a

5/2140 S 4 Sikroma Horse AB, Växjö Bendz Eril, Växjö

2

7 Chess Brodda

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

14.9a

7/2140 S 4 Pallexperten i Malmö AB, Limhamn Brodda International HB, Lund

3

10 Bee Kronos

Kevin Oscarsson

Magnus Dahlén

14.9a

10/2140 S 4 Stall Skepparkroken AB, Ängelholm Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien

4

6 Taittinger

Marcus Lindgren

Marcus Lindgren

15.0a

6/2140 S 4 Stall MARLIN - Asap (Lindgren Marcus) Stall Anna Forssell AB, Skara

5

4 Galaxie du Try(FR)

Preben Sövik

Preben Sövik

15.1a

4/2140 S 5 Eidsäter Margareth, Frankrike Lefevre Marc, Belgien

6

11 Spider G.G.

Christoffer Eriksson

Emma Holmquist

15.4a

11/2140 S 5 Holmqvist Ingrid, Tving Gunnarsson Gabriella, Hultsfred

7

9 She Did It

Peter Ingves

Sven-Erik Andersson

15.5a

9/2140 S 5 Andersson Kristoffer & Olofsson Conny Olofsson Lennart, Knislinge

O

12 Hello it's Me

Markus Niklasson

Görel Engström

15.8a

12/2140 S 5 Zirock AB & Engström Matilda Engström Görel & Lars

O

1 Greenstream

Anton Knutsson

Krister Sjöberg

16.0a

1/2140 S 8 Sjöberg Krister, Eringsboda Grönström Sten & Irja

O

8 Bonfire Lady

Dan Ottosson

Tommy R Karlsson

16.5a

8/2140 S 6 Modin Annelie, Vassmolösa Petersson Linda, Degerhamn

O

2 Umustbecrazy

Fredrik Persson

Fredrik Persson

16.6a

2/2140 S 4 Stall Skepparkroken AB, Ängelholm Karlsson Mats, Ängelholm

Struken

3 Simone K.J.

Stefan Persson

Robert Bergh
Tommy Karlstedt
- 3/2140 S 4 L-Å Eveberg Fastighetsutveckling AB L-Å Eveberg Fastighetsutveckling AB