Spelkalendern
Kalmar
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

P21
3-åriga och äldre med högst 300 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030722 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 41.001 kr, 40 m vid 125.001 kr, 60 m vid 390.001 kr, 80 m vid 1.300.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Gigantic Star

Jim Oscarsson

Jim Oscarsson

14.8

4/2180 V 5 HB Trav o Entreprenad i Uppsala Galin Jimmy, Almunge

2

3 Gabriel Avenue

Gustav Hellman

Marcus Lindgren

16.2

3/2140 V 4 Hellman Gustav, Falkenberg Gustafsson Berne, Vålberg

3

14 Magic Happens

Johan Untersteiner

Peter Untersteiner

14.5

3/2200 V 8 Stall Boss - Easy Gustafsson Marie & Untersteiner Peter

4

13 Earthquake Neo

Fredrik Persson

Fredrik Persson

14.6

2/2200 V 9 Stall Skalvet - Easy Easy KB, Uppsala

5

4 Kakuna Jons

Stefan Persson

Thomas Jonsson

16.5

1/2160 V 5 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Jonsson Thomas, Nybro

6

8 G.K.Yippi

Lars Högström

Anna Lindhe-Karlsson

17.0

1/2180 V 7 Lindhe-Karlsson Anna, m fl Hillerlöv Björkman G & Björkman K

7

1 O.M.Icebreaker

Jan E Johansson

Jan E Johansson

18.9

1/2140 V 3 Johansson Jan E, Kalmar Olsson Johan, Uddevalla

8

12 Total Recall

Dan Ottosson

Karin Hall

16.9

1/2200 V 8 Stall Hall Stefan T.Z.Melander HB & I Löfbergs AB

O

7 Isa Cake

Catrin Fajersson

Bertil Jonasson

18.8

4/2160 S 5 Stall Cord HB, Vassmolösa Falbygdens Stuteri AB, Falköping

O

5 Bee El Cosette

Fredrik Lindvall

Fredrik Lindvall

18.9

2/2160 S 8 Lundin Therese, Hörby Lundin Therese, Hörby

O

6 Minttu Akema

Ingemar Nilsson

Ingemar Nilsson

19.0

3/2160 V 9 Nilsson Ingemar & Fredriksson Sonja Nilsson Kjell & Annika

O

15 Nelle Pride

Robert Andersson

Lars Krister Angelhammar

17.7

4/2200 V 13 Angelhammar LarsKrister&Nilsson Markus Grundström Per, Skurup

O

9 Tjalle

Anton Knutsson

Elisabeth Werner

19.4

2/2180 V 6 Werner Elisabeth & Svensson Ulf Jonsson Christer, m fl

O

10 Setauket

Kevin Oscarsson

Marcus Lindgren

21.7g

3/2180 V 6 Stall MARLIN - Asap (Lindgren Marcus) Aldebaran Park Inc., USA

O

2 Lustig Palema

Kjell Gustafsson

Kjell Gustafsson

distg

2/2140 V 5 Olsson Kristina, Kalmar Bender Karl-Erik, Kvänum