Spelkalendern
Kalmar
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 62.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040114 eller tidigare.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Arachis P.R.

Anton Knutsson

Kent Knutsson

16.0a

7/1640 V 4 Knutsson A & H, Stall Kent Knutsson AB HB Pjouxet Racing, Sennan

2

6 See You McAllan

Henriette Larsen

Bengt-Olle Möller

16.3a

6/1640 V 4 Hultets Förvaltning KB, Sölvesborg Möller Bengt-Olle, Jennie & Emma

3

5 Red Pond Phantom

Martin Malmqvist

Patrik Nygren

16.8a

5/1640 V 6 Nygren Patrik & Grenholm Håkan Nygren Patrik & Karlsson Anneli

4

9 Deimos Eagra

Markus Niklasson

Jim Oscarsson

16.8a

9/1640 V 4 Goldneck Trav AB, Broby Hermansson Johan E, Rättvik

5

8 Spring Waltz

Håkan Danielsson

Håkan Danielsson

17.1a

8/1640 V 4 Danielsson Emma, m fl Danielsson Emma, Älmeboda

6

11 Najomi J.D.

Kim Eriksson

Anna Lindhe-Karlsson

17.1a

11/1640 S 5 Lindhe-Karlsson Anna, m fl Berg Dibi Jamila & Ismail Dijar

7

12 O.M.Icebreaker

Jan E Johansson

Jan E Johansson

17.1a

12/1640 V 4 Johansson Jan E, Kalmar Olsson Johan, Uddevalla

0

3 Diana Ligus

Greger Fajersson

Greger Fajersson

17.1a

3/1640 S 5 Travtränare Greger Fajersson AB,Kalmar Gustafsson Leif, Köpingsvik

0

2 Maral Jons

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson

18.0a

2/1640 S 6 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Jonsson Thomas & Haidary Nesrin

0

4 Prins Ligus

Fabian Fajersson

Greger Fajersson

18.2a

4/1640 V 6 Gustafsson Leif, Köpingsvik Gustafsson Leif, Köpingsvik

0

1 S.K.Vilda

Kent Andersson

Kent Andersson

19.5a

1/1640 S 7 Andersson Kent, Vissefjärda Augustsson Erika, Vårgårda

d

10 Ambras Vici

Marc Elias

Conrad Lugauer

12ag

10/1640 V 4 Bauer Walter, Österrike Bauer Walter, Österrike