Spelkalendern
Kalmar
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa!
3-åriga och äldre 223.001 - 475.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040114 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Teton Nikkis Man

Ola Samuelsson

Ola Samuelsson

14.0a

8/2140 V 6 Teton Stables AB, Götene Teton Stables AB, Götene

2

4 Oskar Run

Oscar Ginman

Tomasz Wisniewski

14.1a

4/2140 H 5 Fjällström Lennart, Rejmyre Fjällström Lennart, Rejmyre

3

2 Namur

Kim Eriksson

Stephanie J Werder

14.2a

2/2140 V 7 Werder Stephanie J, m fl Herz Günter, Tyskland

4

14 Bear a Perfection

Kevin Oscarsson

Kevin Oscarsson

14.3a

14/2140 V 6 Oscarsson Kevin, Vislanda Alebäcks Stuteri AB, Vinninga

5

6 Moons Lille Olle

Anton Knutsson

Kent Knutsson

14.3a

6/2140 V 6 Knutsson A & H, Stall Kent Knutsson AB Johansson Ingemar, Lenhovda

6

1 Vision Face

Stefan Persson

Giuseppe Lubrano

14.3a

1/2140 V 5 Easy KB, Uppsala Kolgjini Lutfi & Eriksson Ulf

7

9 Hitthebar

Ken Ecce

Preben Sövik

14.4a

9/2140 V 6 Another Day Another Dollar AB Sjunnesson Jörgen & Rosenqvist K

0

3 Loveley Lasse

Marc Elias

Conrad Lugauer

14.8a

3/2140 V 6 Lars Hansson i Skåne AB, Arlöv Lars Hansson i Skåne AB, Arlöv

0

13 Stern

Stefan Carlsson

Jim Oscarsson

15.0a

13/2140 H 9 Leif K Häst AB, Björnlunda Millstream Inc, USA

0

10 Neonetta G.H.

Victor Rosleff

Fredrik Persson

15.8a

10/2140 S 7 Häggerud Göran, Vassmolösa Häggerud Göran, Vassmolösa

0

15 Gigantic Star

Jim Oscarsson

Jim Oscarsson

15.9a

15/2140 V 6 HB Trav o Entreprenad i Uppsala Galin Jimmy, Almunge

0

12 Lönshults Johannes

Greger Fajersson

Greger Fajersson

16.0a

12/2140 V 9 Samuelsson Hans & Eva Samuelsson Hans & Eliasson Mats

0

5 Alex T.H.

Tommy Zackrisson

Anders Zackrisson

16.9a

5/2140 V 6 Firma Trav o Transport Näshult Isaksson Berne, Åseda

d

11 Sergie Phefirst

Markus Niklasson

Jim Oscarsson

13ag

11/2140 V 8 Leif K Häst AB & Firma G Söbergs Rör Leif K Häst AB, Björnlunda

d

7 Voltaire P.Hill

Martin Malmqvist

Emma E Johansson

uag

7/2140 V 5 Firma OH Häst & Trav, m fl Possible Horse's AB, Stöde