Spelkalendern
Lindesberg
Första start 14:00
LOPP
1
13:05
2
13:26
3
13:47
4
14:08
5
14:29
6
14:49
7
15:10
8
15:30
9
15:50

Banförhållande: Lätt bana

Ej segrat
3-åriga och äldre högst 55.000 kr som ej segrat. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 6.001 kr, 40 m vid 20.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Select Dream

Magnus A Djuse

Anders Göstasson

18.1

2/2160 S 4 Stall Classic Göstasson Anders, Frövi

2

12 Tommy Jovalley

Torbjörn Jansson

Roland Bååth

18.1

4/2180 V 5 Bååth Roland & Legl Helena Bååth Roland & Legl Helena

3

10 Noisette Rock

Jens Laursen

Katarina Aurell Laursen

18.1

2/2180 S 6 Söderström Mats L & Piikki Kristin Söderström Mats L, Lerdala

4

2 Cutie Käbb

Kenneth Haugstad

Håkan Falk

18.8

1/2160 S 4 Käbb HB i Lindesberg & Sidoroff Lars Falk Håkan, Gusselby

5

11 Svartsångs Missie

Mikael J Andersson

Kjell Grankvist

18.2

3/2180 S 9 Grankvist K, Malm C & Bjurbäck S Grankvist Kjell, Nykroppa

6

1 Red Hot Roadster

Jimmy Dahlman

Emma-Sara Sjöberg

19.9

1/2140 V 3 Pettersson Bo & Sjöberg Emma-Sara Pettersson Bo & Sjöberg Emma-Sara

7

8 Hashtag

Kenneth Gorski

Jenny Livén

19.6

7/2160 S 7 Livén Tomas & Jenny Livén Tomas & Jenny

8

6 WhenLoveTakesOver

Jan Åke Persson

Jan Åke Persson

20.0g

5/2160 S 6 Persson Jan Åke, Örebro Karlsson Linn & Petersson Göran

O

14 Super Hörsta

Lars Erixon

Lars Erixon

19.7

6/2180 V 5 Stall Hörsta Niemi Hilkka, Kumla

O

13 Chasmin Jawea

Jorma Kontio

Lars Tybeck

19.8

5/2180 S 9 Eklund Caroline & Tybeck Lars Eklund Caroline & Tybeck Lars

O

15 Mando Diao

Micael Lindblom

Stefan Åkerberg

21.1g

7/2180 V 10 Bäck Stable Gassner Alexandra

O

7 Niras Bellatrix

Sebastian Hedblom

Ann Göhle

22.2g

6/2160 S 6 Göhle Ann, Pålsboda Nilsson Ramona & Ottosson Nicklas

O

5 Catchy

Nathalie Edqvist

Nathalie Edqvist

22.5g

4/2160 S 5 Edqvist Petra, Sunnemo Edqvist Petra, Sunnemo

d

9 Lovestory

Magnus Jakobsson

Anders Göstasson

.g

1/2180 V 6 Stall Classic Gabrielsson Anders, Borghamn

d

4 Fokker S.S.

Tom Fromell

Per Fromell

.g

3/2160 V 4 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga
Krönika