Spelkalendern
Lindesberg
Första start 11:10
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:40
6
13:02
7
13:22
8
13:40
9
13:57
10
14:14

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - B-tränarlopp - P21-lopp
3-åriga och äldre med högst 500 poäng i B-träning. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 220.001 kr, 40 m vid 620.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Kajsa T.J.

Henrik Nilsson

Patrik Jacobsson

16.2

3/2160 S 8 Njorum AB & Ramshammar Lantbruks AB Jonsson Tomas, Nossebro

2

12 Hachiko

Andreas Peterson

Mikaela Peterson

16.4

5/2160 V 10 Peterson Mikaela, Sala Uppfödare Okänd

3

6 Tättman

Jan Silvén

Kenneth Sageland

17.1

6/2140 V 5 Firma Saga Horse Sageland Kenneth, Eila & Mats

4

11 B.T.'s Viclando

Lukas Svedin

Tord Andersson

16.7g

4/2160 V 8 Andersson Tord & Bo Andersson Tord & Bo

5

8 Moliere

Roland Jansson

Åsa Lindberg

16.7

1/2160 V 8 Aquilina Jean Paul, Malta Adler Hans & Wallin Anders E

6

9 Super Benny

Annelie Leander

Benny Ohlsson

16.7

2/2160 V 9 Stall Imbo HB, Rättvik Sköld Richard & Inez

7

13 Kent's Laddie

Peter Strömberg

Anna Björlin

16.8g

6/2160 V 5 AB Kungsholmen Hästar & Nilsson Mee AB Kungsholmen Hästar, Stockholm

8

4 Sir Armani

Tom Fromell

Kenneth Rehn

17.7g

4/2140 V 11 Rehn Kenneth, m fl Johansson Lennart, Lidköping

O

2 Pondus Millpond

Tommi Mäenpää

Marko Taimi

17.9

2/2140 V 11 Taimi Marko, Eskilstuna Bornhed Yvonne & Rehn Roine

O

5 Cooper Sisu

Sebastian Hedblom

Linda Andersson

18.5

5/2140 V 8 Andersson Linda, Frövi Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

14 Ochongo Face

David Grundmann

Martin Lenell

17.6

1/2180 V 9 Åbron 35 AB, Gävle Kolgjini Lutfi & Svensson Susanne

O

3 Incredible Sånna

Lars-Göran Gustafsson

Lars-Göran Gustafsson

21.1g

3/2140 V 10 Hästtandvården i Motala AB, Borensberg Happy People Racing AB, Tranås

d

1 Jas S.S.

Carl Philip Lindblom

Per-Olof Svantesson

.g

1/2140 V 10 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga

d

7 Enjoy's Elegans

Andreas Lövdal

Patrik Jacobsson

.g

7/2140 S 5 Njorum AB, Eskilstuna Palm Annette, Frankrike