Spelkalendern
Lindesberg
Första start 15:00
LOPP
1
15:00
2
15:22
3
15:45
4
16:06
5
16:27
6
16:48
7
17:08
8
17:27
9
17:46

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 20.001 - 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040727 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Le Patron Boko

Jorma Kontio

Timo Nurmos

16.5ag

4/2140 V 4 Pertti Tapojärvi &Tmi Markku Tapojärvi Boko Stables Holland BV, Nederländerna

2

5 Lemon Drop

Petter Karlsson

Henrik Sevon

16.7a

5/2140 S 4 Stall Albatross Grönström Sten & Irja

3

11 Aros

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

16.9a

11/2140 V 4 S G:s Potatis AB & Stagenmark Jan SG:s Potatis AB, m fl(Westholm Jörgen)

4

14 Amaru Surprise

Magnus A Djuse

Clas Göran Andersson

16.9a

14/2140 V 4 Andersson Anita, Grillby Lindén Gerhard, Broddetorp

5

6 Ideal de Dussac

Julian Cordeau

Evelina Månsson

17.0a

6/2140 V 4 Stable J.E. Trotting Bardon P & Digeos B & C

6

15 Boira V.W.

Tobias J Gustafsson

Tobias J Gustafsson

17.1a

15/2140 S 6 Easy KB, Uppsala T.V.W. Consulting i Karlstad AB

7

2 O.F.Paraguas

Juhani Partanen

Juhani Partanen

17.2a

2/2140 V 5 Partanen Juhani & Englund Per Wesslén Carina, Tierp

8

10 Arcipelago Jet

Kevin Gondet

Kevin Gondet

17.2a

10/2140 V 6 Gondet Kevin, Tystberga Az. Agr. Toniatti Giacometti, Italien

0

12 Veams Zazzu

Micael Lindblom

Torbjörn Maltesson

17.3ag

12/2140 V 5 Maltesson Torbjörn & Eva Sandström Michael & Fahlstedt Beatrice

0

13 Wix Pride

Erik Wikström

Erik Wikström

17.9a

13/2140 H 10 Wikström Erik & Britt Wikström Erik & Britt

0

7 Justaperfectdream

Erika Gustafsson

Erika Gustafsson

19.6a

7/2140 S 7 Karlsson Stig Ove & Kristina Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

0

3 Sancho

Kent P Gustavsson

Juhani Partanen

20.2ag

3/2140 V 7 Anders Lindberg Förpackningar AB Lindberg Anders G & Göstasson Anders

0

1 Missi Lee

Kenneth Gorski

Kerstin Hell

20.7a

1/2140 S 3 Hell Kerstin, Lindesberg Hell Kerstin, Lindesberg

d

8 G.K.Aiowaz

Felicia Molin

Solveig Molin

kubag

8/2140 V 6 Molin Felicia, Storvik Hillerlöv Björkman G & Björkman K

Struken

9 Classics Nitro

Philip Spelling

Lennart Sageland - 9/2140 V 8 Sageland Lennart, Karlskoga Sageland Lennart, Karlskoga