Spelkalendern
Lindesberg
Första start 15:00
LOPP
1
15:00
2
15:22
3
15:45
4
16:06
5
16:27
6
16:48
7
17:08
8
17:27
9
17:46

Banförhållande: Lätt bana

Lennart Arvidssons Minneslopp - Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 30.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040727 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr, 40 m vid 135.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-3.000-3.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

15 Ersa Frej

Jorma Kontio

Camilla Algotsson

29.4

9/2180 V 7 Algotsson Rolf & Camilla Algotsson Camilla, Lima

2

8 Balder Töffen S.K.

Per Anders Thuresson

Per Anders Thuresson

29.4

2/2180 V 10 Thuresson Petter, Arvika Moe Roger, Norge

3

10 Rigans Odin

Kaj Widell

Pär P Johansson

29.5

4/2180 H 6 Broriga HB, Smedjebacken Broriga HB, Smedjebacken

4

4 Eldida

Ida Eriksson

Ida Eriksson

30.6g

1/2160 S 6 Eriksson Ida, Malung Eriksson Ida, Malung

5

13 Lysjö Isa

Kristina Larsson

Kristina Larsson

30.0g

7/2180 S 6 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros

6

5 Zäta

Nathalie Edqvist

Petra Edqvist

30.8

2/2160 S 7 Edqvist Petra, Sunnemo Edqvist Petra, Sunnemo

7

6 Rutbo Brasse

Emma Lindkvist

Emma Lindkvist

31.2

3/2160 V 6 Lindkvist Emma & Karlsson Anders K Karlsson Anders K, Säter

8

2 Svartina L.G.

Rikard S Jansson

Rikard S Jansson

32.6g

2/2140 S 6 Pettersson Lars-Gunnar, Valla Pettersson Lars-Gunnar, Valla

0

12 B.G.Ramona M.

Jonas Bergdahl

Jonas Bergdahl

31.2g

6/2180 S 5 Jmb Travsport AB, Bollnäs Palmqvist Gunnel, Djurås

0

14 Burängens Petter

Per Nordlund

Jonny Jansson

32.2

8/2180 V 10 Jansson Jonny & Tommy Dahlberg Anette, Horndal

0

11 Drömsaga

Jörgen Westholm

Petra Edqvist

34.0g

5/2180 S 10 Edqvist Petra, Sunnemo Holmgren High Speed Logistics AB

0

7 Björnli Ada

Felicia Jansson

Glenn Nilsson

34.5g

1/2180 S 9 Nilsson Glenn, Dala-Järna Sätersmoen Rolf & Mary

d

1 GyldenGutten Stöen

Sofia Adolfsson

Anna Frössevi Ericsson

9g

1/2140 V 4 Ersbo Gård AB & Frössevi Ericsson Anna Wigdal Bent O, Norge

d

3 Slotts Anna

Kenneth Gorski

Kerstin Hell

12g

3/2140 S 6 Hell, Larsson, Heinerö & Jonsson Larsson Kenneth&SundbergLarsson Iselin

Struken

9 Saganatt(NO)

Göran Antonsen

Göran Antonsen - 3/2180 S 4 Tore Sandaker, Norge Sandaker Tore, Norge