Spelkalendern
Lycksele
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24

Sverker Karlssons Pokal
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr, 40 m vid 17.001 kr, 60 m vid 30.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Sindys Tove

Jan Norberg

Stefan Johansson

34.3

1/2140 S 5 UM Teknik & Service HB, Byske UM Teknik & Service HB, Byske

2

6 Prima Salvia

Katariina Palomäki

Arvid Eckerskog

33.5

2/2160 S 6 Eckerskog Arvid, Åsele Eckerskog Arvid, Åsele

3

13 Deviljas Oden

Leif Eriksson

Teresa Cardin

31.9

1/2200 H 5 Cardin Teresa, Boliden Cardin Teresa, Boliden

4

8 Philip

Bertil Ådin

Bertil Ådin

33.9g

2/2180 V 4 Ådin Bertil, Burträsk Ådin Bertil, Burträsk

5

10 Storsmäll

Jens Eriksson

Jens Eriksson

34.0g

4/2180 S 4 Travtränare Jens Eriksson AB, Ursviken Holmgren High Speed Logistics AB

6

7 Risåteddan

Ove A Lindqvist

Bertil Ådin

34.0g

1/2180 S 6 Isaksson Katarina, Burträsk Isaksson Katarina, Burträsk

7

14 Klockar Eva

Madeleine Pålsson

Madeleine Pålsson

33.3

2/2200 S 4 Pålsson Madeleine, m fl Travecon HB, Borlänge

8

3 Parodin

John Östman

Fredrik Forsén

36.0

3/2140 V 5 Stall Seffs AB, Dorotea Brännström Kurt, Skellefteå

O

11 Lill Elden

Robert Kärrman

Torgny Kärrman

35.0g

5/2180 V 4 Kärrman Torgny & Sundström Roland Pettersson Eva, Vallsta

O

12 Slotts Lise

Thomas S Johansson

Emelinda Nordin

35.6g

6/2180 S 6 Nordin Emelinda & Jennike Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

O

9 Eldemoa

Fredrik Stenmark

Rolf Gustavsson

35.8g

3/2180 S 8 Gustavsson Rolf, Skellefteå Ekebjörk Elisabet, Ramvik

O

15 Risåberra

Mats Gällerstedt

Bertil Ådin

35.0g

3/2200 V 4 Ådin Bertil & Nordin Hans Isaksson Katarina, Burträsk

O

2 Lome Silje

Malin Strinnlund

Malin Strinnlund

38.6

2/2140 S 3 Stall Bejlis Johansson Peter, Harads

O

4 Järnäs Jonte

Eva Alstermark

Eva Alstermark

41.7

4/2140 V 4 Jonsson Peder & Alstermark Eva Jonsson Peder, m fl

d

5 Fall Galder

Jill Ivarsson

Malin Strinnlund

.g

1/2160 V 5 Stall Vita Galden Berlin Hanna, Gävle