Spelkalendern
Mantorp
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Montélopp
4-åriga och äldre 75.000 - 1.000.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 250.001 kr, 40 m vid 500.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Yrwing

Jennifer Persson

Mattias Djuse

16.1

8/2140 V 6 Solna Hair & Beauty AB, Solna Eriksson Mikael m.fl.

2

2 Nettan Sånna

Julia Andersson

Lennart Danielsson

16.2

2/2140 S 5 Solstadströms AB, Blankaholm Happy People Racing AB, Tranås

3

14 Xanthis Business

Josefine Ivehag

Josefine Ivehag

15.7

3/2160 V 7 Stall Slagskott Flenmo Egendom AB, Mellösa

4

12 K.B.Millanson

Annelie Götesson

Micael Stjernström

15.8

1/2160 V 11 Bendius Karen, Åtvidaberg Bendius Karen, Åtvidaberg

5

9 Flying Knight

Julia Smedman

Li Hanné

16.9

9/2140 S 6 MOAB Entreprenad AB, Strängnäs Olsson Kerstin & Hans

6

4 Intuned Boko

Jennifer L Oscarsson

Magnus Dahlén

17.1

4/2140 S 5 Stall Skepparkroken AB, Ängelholm Boko Stables Holland BV, Nederländerna

7

5 Victory Graphic

Nicole Melberg

Terese Ahrling

17.4

5/2140 V 8 Ahrling Terese & Björklund Jacob Stall Båtels AB, Visby

O

11 Leon(FI)

Julien Audebert

Hannu Korpi

17.6

11/2140 V 8 Fire-Talli, Finland Finsk Uppfödare

O

1 Destin du Bosquet(FR)

Jonathan Carre

Jonathan Carre

17.7g

1/2140 V 7 Flores C, Green W & Rade P Rade Pierre, Sady C & Sade N

O

15 Jumpinjackofjoy

Christina A Hande

Liselotte Nordkvist

16.9

4/2160 V 9 Nordkvist Liselotte & Magnus Sixtensson Roger, Lindesberg

O

13 Digital Furcola

Alice Molin

Anders Svanstedt

17.7

2/2160 S 6 P M Trotting HB, Kiruna Ingemar Löfbergs Åkeri AB, Sigtuna

O

7 Neo Sånna

Sofia Adolfsson

Claes Svensson

18.5g

7/2140 V 5 Hälla Travtr.AB (Sve Cl/Nil Ma), m fl Happy People Racing AB, Tranås

O

10 No Limit la Ma

Tova Bengtsson

André Eklundh

19.4g

10/2140 V 5 Månsson Jan, Rävlanda Månsson Jan, Rävlanda

O

3 Incredible Sånna

Linda Furåker

Lars-Göran Gustafsson

20.7g

3/2140 V 10 Hästtandvården i Motala AB, Borensberg Happy People Racing AB, Tranås

d

6 The Muffin Man

Henriette Larsen

Peter Arnqvist

.g

6/2140 V 7 PBT Trotting AB, Halmstad PBT Trotting AB, Halmstad
Krönika