Spelkalendern
Mantorp
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Breddlopp - P21-lopp
3-åriga och äldre högst 30.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Solkattens Daizy

Jesper Ljungeskog

Tomasz Wisniewski

16.9a

10/2140 S 4 m4m Consulting AB & ECANDA AB Bio Consulting i Söderköping AB

2

4 Nowagora

Carl-Erik Lindblom

Hans Karlsson

17.1a

4/2140 S 5 Nyberg Christer, Högsjö Nyberg Christer, Högsjö

3

3 Inara Boko

Lars-Åke Söderholm

Lars-Åke Söderholm

17.1a

3/2140 S 5 Easy KB, Uppsala Boko Stables Holland BV, Nederländerna

4

2 Metallic Cloud

Sebastian Hedblom

Jeanette Andersson

17.3a

2/2140 S 4 Andersson Jeanette, m fl Blå Vision AB, Malmö

5

12 Crea Diem A.L.

Per-Gunnar Karlsson

Fredrik Gustafsson

17.6a

12/2140 S 4 Lord Ann & Gustafsson Fredrik Lord Ann & Gustafsson Fredrik

6

8 Beautiful Magic

Johan Leif Gustafsson

Johan Leif Gustafsson

18.0a

8/2140 S 4 Gustafsson Johan Leif, Linköping Trafikbyrån TMA AB, Bromma

7

9 Alice R.C.

Ralf Karlstedt

Johan Carlfjord

18.1ag

9/2140 S 5 Jc Trot AB (Carlfjord Johan) Jc Trot AB (Carlfjord Johan)

8

7 Murakami

Shkelzen Koka

Thomas Karlsson

18.3ag

7/2140 V 4 Karlssons Åkeri & Trav AB, Kil Vendel Hans & Lagercrantz Karen

O

6 Francks Cooper

Hans Franck

Hans Franck

19.0a

6/2140 V 5 Franck Hans & Annika Franck Hans, Bredaryd

O

11 Vocally Face(DE)

Martijn de Haan

Patricia van der Meer

20.0a

11/2140 S 3 Bornmann Hans Ulrich, Tyskland Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

Struken

1 Alandias Newton

Andreas Lövdal

Ulrika Andersson

.a

1/2140 V 12 Tinglöf Ulrika, Nyköping Stall Alandia AB, Grödinge

Struken

5 King Sir Phillippe

Jens Laursen

Victoria Hagström

.a

5/2140 V 5 Hagström Birgitta&Victoria, Carlsson R Hagström Birgitta & Victoria