Spelkalendern
Mantorp
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Breddlopp - Montélopp - P21-lopp
4-åriga och äldre högst 800.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 200.001 kr, 40 m vid 400.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Symphonic Ida

Tova Bengtsson

Claes Svensson

16.2

5/2160 S 6 Rodert Per & Nilsson Christina Rodert Per & Nilsson Christina

2

14 K.B.Millanson

Annelie Götesson

Micael Stjernström

15.9

4/2180 V 11 Bendius Karen, Åtvidaberg Bendius Karen, Åtvidaberg

3

6 Jumpinjackofjoy

Anna Erixon

Liselotte Nordkvist

17.0

2/2160 V 9 Nordkvist Liselotte & Magnus Sixtensson Roger, Lindesberg

4

8 Wiss Zornita

Jessica Flodin

Lennart Svensson

17.2

4/2160 S 8 AB Pillo's, Törnberg Martin & Ann-C Wiss Ingvar & Vivi-Anne

5

10 Rise Again

Julia Andersson

Hanna Carlsson

17.6

6/2160 V 6 Carlsson Hanna, m fl Flink Maria & Hollsten Henrik

6

5 Undazzled Eyes

Viktoria Berntsson

Susanne Jansson

17.8

1/2160 S 7 Jansson Susanne, Valdemarsvik Menhammar Stuteri AB, Ekerö

7

4 J.S.Egon

Josefine Ivehag

Rickard Svanstedt

18.6

4/2140 V 4 Henningsson Stefan & Johnny Henningsson Stefan & Johnny

8

3 Aron N.L.

Jennifer L Oscarsson

Stefan Granlund

18.8

3/2140 V 13 Vikström Tina, Landsbro van den Bor Holding G., Nederländerna

O

13 Mellby Caddy

Wilma Lamminen

Wilma Lamminen

17.4

3/2180 V 9 Lamminen Wilma, Ärla Mellby Gård AB, Malmö

O

2 Vikens Gozo

Anna Bergsten

Niklas Klint

20.0

2/2140 V 7 Elcenter I Skövde AB, Skövde Fellbrandt Mikael, Axvall

O

7 Make it Bore

Emelie Johansson

Mikael Å Linderoth

19.5g

3/2160 V 9 Johansson Glenn, Nol Borekulla Gård AB, Frillesås

d

1 Crazy Man Ås

Malin Andersson

Leif Ljunggren

.g

1/2140 V 6 Ljunggren Leif & Gunnarsson Pehr-Olof Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

d

11 Person of Interest

Jennifer Persson

Jim Oscarsson

.g

1/2180 V 5 Stall Perfectum (Oscarsson Jim) Russell William C, USA

d

15 Cosmo Light

Julia Smedman

Linda Smedman

.g

5/2180 V 10 Stall Björnarna HB, Enköping Andersson Bengt, Sandviken

Struken

12 Cafu Boko

Saga Laursen

Katarina Aurell Laursen

.

2/2180 V 8 Laursen Saga, Varnhem Annemanna AB, Ekerö