Spelkalendern
Mantorp
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02
9
21:20

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 25.001 - 100.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 12.000-6.000-5.000-4.000-3.500-3.000-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Käbb's Valente

Marita Gustafsson

Marita Gustafsson

16.3a

5/2140 V 9 Käbb HB i Lindesberg, Tapper K & A Gustafsson Marita,Tapper K&A,Svärd M

2

3 B.B.S.Chanelle

Petter Karlsson

Hans Karlsson

16.7a

3/2140 S 4 Westberg Niclas, Nora BBS Trotting AB, Borlänge

3

7 Fingersprint

Henrik Johansson

Björn Berg

16.8a

7/2140 V 5 Berg Björn & Furskog Marlen Björnholmen Linda, Stenstorp

4

11 Onefourthree

Micael Stjernström

Micael Stjernström

17.0a

11/2140 V 6 Stjernström Micael, m fl Almkvist Ulrika & Gutke Lars

5

14 Julietta Doc

Lars-Erik Nilsson

Lars-Erik Nilsson

17.3a

14/2140 S 4 Team Nilsson i Vikingstad AB Hultberg Dan, Hallsberg

6

9 Solkattens Shirazi

Kim Eriksson

Tomasz Wisniewski

17.8a

9/2140 V 5 Bio Consulting i Söderköping AB, m fl Bio Consulting i Söderköping AB

7

4 Classics Nitro

Oskar Svanberg

Lennart Sageland

18.3a

4/2140 V 6 Sageland Lennart, Karlskoga Sageland Lennart, Karlskoga

8

1 Mary Lou L.A.

Carl-Henning Wallberg

Hannele Ruusunen

18.3a

1/2140 S 4 Ruusunen Hannele, Motala Aulin Lars-Erik, Lindesberg

O

12 Golden Circle

Göran B Andersson

Lennart Forsberg

18.5a

12/2140 S 7 Forsberg Lennart, Mjölby Broström Sven, Björkö

O

2 Xanthis Euphoria

Mats L Andersson

Mats L Andersson

19.2ag

2/2140 S 4 Stall Vanja HB, Södertälje Flenmo Egendom AB, Mellösa

O

8 Minttu Akema

Ingemar Nilsson

Ingemar Nilsson

19.7a

8/2140 V 8 Nilsson Ingemar & Fredriksson Sonja Nilsson Kjell & Annika

O

13 Lillvici

Stefan Persson

Irene Svanhall

19.7a

13/2140 V 5 Svanhall Irene, Fågelmara Svanhall Irene & Sohlström Jan

d

10 Wondering Moon

Mikael J Andersson

Johan Andersson

.ag

10/2140 V 6 Andersson Johan, Mjölby Severinsson Birgitta, Lövestad

Struken

6 La it

Henna Halme

Petra Björkman

.a

6/2140 S 6 Firma Stall M.M & Björkman Petra Schullström Håkan, Åmål
Krönika