Spelkalendern
Mantorp
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Juniorchans - P21-lopp - K30-lopp
3-åriga och äldre högst 100.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 30 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 12.000-6.000-4.200-3.000-2.500-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 At First

Malte Handfast

David Persson

17.1a

4/2140 S 5 Österberg Patrik & Elisabet, Nilsson M Österberg Patrik & Nilsson Moa

2

8 Önas Olympia

Ola P Samuelsson

Lena Wigh

17.3a

8/2140 S 5 Wigh Energi AB, Norrköping Jonsson Tomas, Nossebro

3

10 Runkeeper M.J.

Tobias J Gustafsson

Lars Holmberg

17.4a

10/2140 S 6 Holmberg Lars, Falk L & Nilsson I Johnsén Marie, Vänersborg

4

1 Dionysos L.I.

Eric Martinsson

Eric Martinsson

17.5a

1/2140 V 4 Johansson Lars-Gunnar, Vinninga Johansson Lars-Gunnar, Vinninga

5

12 Unique Millpond

Lars-Erik Nilsson

Lars-Erik Nilsson

17.7a

12/2140 S 7 Team Nilsson i Vikingstad AB Rehn Roine & Bornhed Yvonne

6

6 Prince Ember

Jan Åke Persson

Jan Åke Persson

17.9a

6/2140 V 9 Persson Jan-Åke & Göthe Eva Persson Jan Åke, Örebro

7

7 Golden Circle

Julia Andersson

Lennart Forsberg

18.1a

7/2140 S 8 Forsberg Lennart, Mjölby Broström Sven, Björkö

O

11 Diaz

Carl-Henning Wallberg

Mats L Andersson

18.2a

11/2140 S 5 Firma Allegro Stable,Byström & Nilsson Hansén Christian, Witasp E & Rosén L

O

3 Make it Split

Mikael Florin

Mikael Florin

21.4ag

3/2140 S 6 Florin Småland AB, Skillingaryd Melin Gunilla, Grunditz M & Staaf B

O

2 Medusas Magi

Mattias Falk Linder

Linda Falk Linder

21.5ag

2/2140 S 8 Falk Linder Linda, Vretstorp Linde Ceve & Catharina

Struken

5 Bandit Vendil

Karin Hall

Karin Hall - 5/2140 V 4 Stall Hall Quality Commerce Nordic AB & Winberg I

Struken

9 Diamanti

Herman Sundbom

Ulla Wiklund-Turén - 9/2140 V 9 Eklund Paula & Linda Löves Ulrica & Mickelsson Johnny