Spelkalendern
Mantorp
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

STL Diamantstoet, Försök 4 i Meeting 1 (Final Solvalla 5 februari)
3-åriga och äldre ston 75.001 - 480.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040108 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 160.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 It's a Girl

Dante Kolgjini

Adrian Kolgjini

14.9

3/2140 S 4 Eastridge AB, Häggenås Dubois Jean Etienne, Frankrike

2

2 Dame Lane

Kevin Oscarsson

Giuseppe Lubrano

15.0

2/2140 S 4 Team Lubrano AB, Kållered Prestera International AB, Limhamn

3

6 Zally Gel

Kajsa Frick

Kajsa Frick

15.1

6/2140 S 4 Easy KB, Uppsala Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth

4

7 Kirsi Boko

Örjan Kihlström

Johan Untersteiner

14.5

1/2160 S 5 Easy KB, Uppsala Boko Stables Holland BV, Nederländerna

5

11 Donna Summer

Ulf Ohlsson

David Persson

14.7

5/2160 S 4 Invexbo AB & Swemab Holding AB Invexbo AB & Swemab Holding AB

6

9 Juvelens Miss F.

Kim Eriksson

Jakob Croon

14.9

3/2160 S 6 cadcal Westerback I&I AB, Sollentuna Westerback Kenneth, Sollentuna

7

10 Aurora Show

Mika Forss

Magnus Dahlén

15.0

4/2160 S 6 Daniel Söderberg Easy Trading AB, m fl sc. The Show Must Go On, Italien

8

14 Domingoa

Gustav Johansson

Dan Widegren

15.2

8/2160 S 5 Asplar AB, Rinkaby Eriksson Ulf, Sandviken

0

4 My Cherry Blossom

Anna Sedström

Anna Sedström

15.9

4/2140 S 6 Eriksson Martin & Sedström Anna Sandberg Karl-Axel, Glanshammar

0

5 Machi

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

16.2g

5/2140 S 5 Berg Lars & SMUAB Smålandsugnar AB Goop Annika & Olle

0

13 Vega Face

Stefan Persson

Viktor Malmrot

ug

7/2160 S 5 Skarpskallen AB, Bålsta Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

0

12 Hera Eck

Claes Sjöström

Sofia Bergström Andersson

ug

6/2160 S 6 Sporrer Gerhard, Tyskland Sporrer Gerhard, Tyskland

0

8 Solkattens Daizy

André Eklundh
Rikard N Skoglund

Tomasz Wisniewski

ug

2/2160 S 6 m4m Consulting AB & ECANDA AB Bio Consulting i Söderköping AB

d

1 Kimmiss Boko

Elias Strandberg

Johanna K Karlsson

kubg

1/2140 S 5 ILBOÄNGS Mark o Trav AB, m fl Boko Stables Holland BV, Nederländerna

Struken

15 d'Amore

Anders Källberg

Anders Källberg - 9/2160 S 8 Firma Stall Anders Källberg Törnqvist Mats-Åke, Bruzaholm