Spelkalendern
Mantorp
Första start 14:45
-4° 2ms
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Arne R Erikssons lopp - STL Diamantstoet, Försök 3 i Meeting 1 (Final Solvalla 5 februari)
3-åriga och äldre ston lägst 100.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040108 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 240.001 kr, 40 m vid 720.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Chantal Jet

Magnus Jakobsson

Stefan P Pettersson

15.3

2/2140 S 4 Frackstad Lantbruksaktiebolag Az. Agr. Toniatti Giacometti, Italien

2

13 Pastorns Lady

Mikael J Andersson

Juhani Partanen

15.2

5/2160 S 8 Sandvall Bygg AB & Sandvall Vanja Sandvall Göran, Stig & Vanja

2

6 Quite a Barbara

Kajsa Frick

Kajsa Frick

15.9

6/2140 S 6 Kajsa Frick AB, Vikarbyn Kajsa Frick AB, Vikarbyn

4

5 Nikita Vrijthout

Rikard N Skoglund

Per Henriksen

15.9

5/2140 S 5 PH Stable (Henriksen Per) Buyl Hugo, Belgien

5

12 La Paradeta

Johan Untersteiner

Görel Engström

15.4g

4/2160 S 7 Zirock AB, Vassmolösa Engström Görel & Lars

6

11 Mellby Eye Catcher

Anders Källberg

Anders Källberg

15.5g

3/2160 S 9 Firma Stall Anders Källberg Mellby Gård AB, Malmö

7

14 Aperfecttric

Jim Oscarsson

Jim Oscarsson

14.9

1/2180 S 5 Stall Perfectum (Oscarsson Jim) Oscarsson J, S, K & N

8

10 Nettan Sånna

Ralf Karlstedt

Lennart Danielsson

15.6

2/2160 S 7 Danielsson Lennart, Hjorted Happy People Racing AB, Tranås

0

9 Drip Drop

Niclas Stenquist

Rigmor Jakobsson

15.7

1/2160 S 8 Stall Heartbeat Hoffman Magnus, Solna

0

4 Ariane Summit

Ulf Ohlsson

David Persson

16.5

4/2140 S 5 Stall Skaven HB & Ariane Summit HB Edmans Häst HB, Axvall

0

15 Florist

Kevin Oscarsson

Jim Oscarsson

15.2g

2/2180 S 5 Johansson J &G, Jim Oscarsson Stall AB Hultman Björn, Kärna

0

1 Lyssum

Claes Sjöström

Mats L Andersson

16.8

1/2140 S 7 Babette Invest AB, Sollentuna Hillesö Bengt, Sollentuna

0

8 Dream of MoneyD.E.(NL)

Hans Crebas

Hans Crebas

17.2

8/2140 S 5 van der Weide J.M.W., Frankrike Visser J, Nederländerna

0

7 Firecrest

Mika Forss

Håkan Edsberger

20.5g

7/2140 S 5 Swedish Spara Smart AB, Kungälv AB Svensk Reklamfinans, Halmstad

0

3 Chiclet

Örjan Kihlström

Joakim Wallin

ug

3/2140 S 5 Stall Alli Menhammar Stuteri AB, Ekerö