Spelkalendern
Mantorp
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

3-åriga och äldre 15.001 - 240.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040623 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Brown Sugar Frost

Roger Pettersson

Roger Pettersson

15.7

2/1640 V 5 Håkansson Jörgen & Pettersson Roger Stall Lembke HB, Norsholm

2

6 Acacia

Stefan Persson

Anders Hultgren

16.6

6/1640 S 6 Hultgren Anders, Lusensky C & A Gabrielsson Anders, Borghamn

3

9 Stepping SpaceGirl

Fredrik Berg

Fredrik Berg

15.7

2/1660 S 6 Stall Stepping Stall Stepping HB, Skövde

4

15 Cookie Girl(FI)

Iivari Nurminen

Anssi Nurminen

15.8

8/1660 S 6 Metsämäki Linda, Finland Woodcake Ay, Finland

5

3 Baron Muscles

Mikael J Andersson

Jan Björkqvist

16.8g

3/1640 V 4 Björkqvist Jan, m fl Älmestads Tak & Bläster Förv.AB, m fl

6

7 Mary Lou L.A.

Dagfinn Aarum

Hannele Ruusunen

17.1

7/1640 S 6 Ruusunen Hannele, Motala Aulin Lars-Erik, Lindesberg

7

13 Moons Blåljus

Micael Stjernström

Fredrik Tornler

16.9

6/1660 V 7 Tornler Max & Fredrik Johansson Ingemar, Lenhovda

8

10 Crono Delleselve(IT)

Victor Rosleff

Gennaro Casillo

17.2g

3/1660 H 4 Nobile Riccardo, Italien All.Folli Srl & Soc.Agr.Il Grecale S.S

0

5 On Light Jäger

Tobias J Gustafsson

Tobias J Gustafsson

18.2g

5/1640 V 5 Jägerup Börje & Tomas Jägerup Börje, Tomas & Katrin

0

8 Agnes Lixarve

Markus Linryd

Olov Granath

20.2

1/1660 S 8 Stall Lyktan HB, Ljungsbro Gotländskt Lantliv HB (Wiman Johan)

0

1 Denver Brick

Bo Stefan Rodin

Bo Stefan Rodin

ug

1/1640 V 7 Rodin Bo Stefan, Farsta Bredberg Anders, Tystberga

d

12 Yes Sun

Kim Eriksson

Fredrik Gustafsson

2g

5/1660 S 5 Gustafsson Fredrik & Lord Ann Gustafsson Fredrik & Lord Ann

d

11 Be My Guest

Göran B Andersson

Göran B Andersson

12g

4/1660 S 6 Stall Be My Guest HB, Vimmerby Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

14 Ekens Mr Frappen

Magnus Jakobsson

Göran B Andersson

ug

7/1660 V 5 Mats Törnqvist Förvaltning AB Andersson Thomas, Ydre

d

4 Ragazzo Unico

Johan Carlfjord
Henriette Larsen

Anssi Nurminen

ug

4/1640 V 5 Stall & Konsult Tj I Stockholm AB Stall & Konsult Tj I Stockholm AB