Spelkalendern
Mantorp
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Stolopp
3-åriga och äldre ston 65.001 - 325.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040623 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 130.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Onion San Tooma

Örjan Kihlström

Daniel Redén

15.3

5/2140 S 4 Stall Zet (Redén Daniel) Oxalis AB, Bromma

2

10 Chiclet

Joakim Wallin

Joakim Wallin

14.9

5/2160 S 5 Stall Alli Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

1 Vikens Ale

Magnus Jakobsson

Mikael Fellbrandt

15.7

1/2140 S 4 Firma M F P Trading, Axvall Fellbrandt Mikael, Axvall

4

3 Indian Spice

Mikael J Andersson

Eric Martinsson

15.7

3/2140 S 4 Lilla Edets Maskinuthyrning AB KÅK Förvaltning AB, Trollhättan

5

13 Stepping Dreamgirl

Stefan Persson

Eric Martinsson

15.0

8/2160 S 4 Stall Stepping Stall Stepping HB, Skövde

6

4 Nybys Saga

Kim Eriksson

Jörgen S Eriksson

16.0

4/2140 S 5 Rhönnstad Tomas & Frentz Torbjörn Tunefalk Carl-Henrik, Gnesta

7

14 Sweet Muscles

Victor Rosleff

Jan Björkqvist

15.5

9/2160 S 5 Björkqvist Jan, m fl Älmestads Tak & Bläster Förv. AB, m fl

8

8 Power Vacation

Tobias J Gustafsson

Johanna Johansson

15.7

3/2160 S 6 F:a R Svenssons Måleri & Bostadsren. Svensson Roger, Lyckeby

0

15 Le Mare

Micael Stjernström

Leif Millerud

15.7

10/2160 S 6 Johansson Marie A, Mjölby Johansson Marie A, Mjölby

0

6 Elle Vild

Henriette Larsen

Maria Carlson

15.7

1/2160 S 6 Stall C:son HB, Storfors Rasmussen Finn, Danmark

0

7 Julietta Doc

Lars-Erik Nilsson

Lars-Erik Nilsson

15.8

2/2160 S 6 Team Nilsson i Vikingstad AB Hultberg Dan, Hallsberg

0

2 Mamsell Wood

Ralf Karlstedt

Ralf Karlstedt

16.9

2/2140 S 6 Persson Christer & Karlstedt Ralf Persson Christer, Linköping

0

9 Eclair Razz

Johan Carlfjord

Eleonore Hultdahl

17.0

4/2160 S 7 Hultdahl Anders & Eleonore, Carlsson S Gustafsson Ronny & Annika

0

11 Tracy's Princess

Dagfinn Aarum

Thomas Lönnström

ug

6/2160 S 7 Lönnström Thomas & Fritzson Pia Lönnström Thomas & Åshyttans HB

0

12 Donna

Ken Ecce

Magnus Dahlén

ug

7/2160 S 5 Stall Skepparkroken AB, Ängelholm Karlsson Anders, Tystberga