Spelkalendern
Mantorp
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 80.001 - 350.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040623 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 12.000-6.000-4.200-3.000-3.000-3.000-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Becker Grif(IT)

Ken Ecce

Magnus Dahlén

15.3a

12/2140 H 5 No.Ma.Farm S.R.L., Italien Allevamento il Grifone SRL, Italien

2

13 Lexington Zon

Örjan Kihlström

David Persson

15.3a

13/2140 V 6 Easy KB, Uppsala Ohlzon Sören & Gun

3

7 Upontop

Micael Stjernström

Micael Stjernström

15.4a

7/2140 S 6 Stall Skål HB, Vimmerby Gutke Lars & Almkvist Ulrika

4

4 Odd Squad

Stefan Persson

Ulrika Sörensen

15.4a

4/2140 V 5 Lykke Sörensen Ulrika, m fl Martinez Equine & Butler Michael D

5

5 Cavaradossi

Tobias J Gustafsson

Karin Hall

16.4a

5/2140 V 7 Stall Hall Stall Tosca HB, Vimmerby

6

1 Verrazano du Chene

Ralf Karlstedt

Ralf Karlstedt

16.4a

1/2140 S 5 Hedlund Ulf & Karlstedt Ralf Hedlund Ulf, Skänninge

7

10 Chick L.A.

Johan Carlfjord

Liselott Stenström

16.7a

10/2140 S 10 Wedenmark Olle & Stenström Liselott Wedenmark Olle & Stenström Liselott

8

8 Aowa L.G.

Johanna Brostorp

Johanna Brostorp

16.8ag

8/2140 S 9 Brostorp Konsult AB, Värnamo Sandin Elisabeth, Skara

0

15 Mr Tjabba Tjena

Roger Pettersson

Roger Pettersson

16.9a

15/2140 V 9 St Kungshult Häst HB(Petterson R),m fl Carnemar Liselotte, Tranås

0

14 Radio Gaagaa

Magnus Jakobsson

Erica Carlsson

17.2ag

14/2140 V 6 Carlsson Erica, m fl Bergman Mats, Göteborg

0

3 In Love Silas

Mikael J Andersson

Michael Karlsson

18.8ag

3/2140 S 6 Stall C A HB, Grimsås Lennartsson Kristina, Halltorp

0

2 Mackmyra L.A.

Kim Eriksson
Fredrik Berg

Liselott Stenström

19.6a

2/2140 V 12 Wedenmark Olle & Stenström Liselott Wedenmark Olle & Stenström Liselott

0

6 Andrina

Göran B Andersson

Åsa Karlborg

20.0a

6/2140 S 7 Karlborg Åsa, Skänninge Stall Torpet HB, Bredbyn

0

11 After All Flash

Markus Linryd

Olov Granath

uag

11/2140 V 8 Stall Lyktan HB, Ljungsbro Gustafsson Tobias J, Klockrike

d

9 G.K.Yippi

Victor Rosleff

Anna Lindhe-Karlsson

14ag

9/2140 V 8 Lindhe-Karlsson Anna, m fl Hillerlöv Björkman G & Björkman K