Spelkalendern
Örebro
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24

3-åriga och äldre högst 22.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Jumanji Love

Ulf Ohlsson

Petri Salmela

18.0

11/2140 V 3 Larsson Fredrik L, Rosersberg Larsson Fredrik L, Rosersberg

2

15 Thai Selene(NO)

Carl Johan Jepson

Kim Pedersen

17.3

3/2160 S 4 Stall Ladies Only, Norge Thaihester Egersund AB, Vinninga

3

6 Jes Angel

Fredrik Linder

Fredrik Linder

18.0

6/2140 S 3 Hållbara Hus I Västerås AB, Västerås Höglund Jan-Eric & Lisbet

4

3 Maracaz

Magnus S Karlsson

Maria Ottosson

18.7

3/2140 S 5 Ottosson Maria, Odensbacken Ottosson Maria, Odensbacken

5

4 Vikens Marsa

Magnus Jakobsson

Mikael Fellbrandt

18.9

4/2140 S 4 Firma M F P Trading, Axvall Fellbrandt Mikael, Axvall

6

13 Rosa Luxemburg

Paw Mahony

Paw Mahony

18.4

1/2160 S 4 Stall Mahony AB (Mahony Paw) TaKo Bygg AB, Södertälje

7

5 Gazelle de Viette

Kent P Gustavsson

Kent P Gustavsson

19.2g

5/2140 S 4 Gustavsson Kent P & Ronny M Querol Sanmartin Domingo, Frankrike

8

1 Sparkling Diamond

Mikael J Andersson

Thomas L Nilsson

19.3g

1/2140 S 4 Nilsson Thomas L,Johansson & Corpum HB Nilsson Thomas L,Johansson & Corpum HB

O

14 Select Dream

Rikard N Skoglund

Anders Göstasson

18.8

2/2160 S 4 Stall Classic Göstasson Anders, Frövi

O

12 Ilos Sansibar(FI)

Iikka Nurmonen

Iikka Nurmonen

20.1g

12/2140 V 4 Ilos Oy, Finland Finsk Uppfödare

O

8 Braveart

Marcus Hultman

Marcus Hultman

20.1

8/2140 V 4 L O Häst & Trav Förvaltning AB, Kil Lilius Östervall Ann, Möklinta

O

9 Dramatika

Lukas L Svedlund

Jessica Holmström

21.4

9/2140 S 4 Holmström Jessica & Persson Thomas Holmström Jessica & Persson Thomas

O

7 Ariane Summit

Jan Henriksson

Anders Edman

23.0g

7/2140 S 3 Edmans Häst HB, Axvall Edmans Häst HB, Axvall

d

10 Diggers Fromheaven

Björn Goop

David Persson

.g

10/2140 V 3 Stall Skaven HB, m fl Sandström Jerry, Vårgårda

Struken

2 General Flex

Linus Kroon

Edvin Kroon

.

2/2140 V 4 KB Monopol, Kumla KB Monopol, Kumla